Vinobraní bude

3. 9. 2021

Vinobraní bude

Moravská Nová Ves je jednou z obcí, kterou se v červnu prohnalo ničivé tornádo. To poničilo mnoho rodinných domů, ale také všechny budovy školy, školku, úřad městyse, knihovnu, dětská hřiště, obchody, chodníky, elektrické vedení...Mohlo by se zdát, že v Moravské Nové Vsi může být ponurá atmosféra a občané nemají na společenský život náladu. Ale, chceme si udělat radost a podpořit život v Moravské Nové Vsi. Aktivní lidé dobře ví, že je třeba myslet i na příležitosti scházet se, sdílet společné starosti a také radosti. Spolek Vinaříček pomáhá s organizací tradičního Vinobraní.

Na přípravách vinobraní spolupracují i další spolky v obci a také Jihomoravská komunitní nadace, která spolu s Vinařským spolkem hradí náklady vinobraní.

Na programu se podílí opět Slovácký krúžek, místní pěvecké sbory a také jednotliví vinaři například Vinařství Glos, Vinařství Tomanovi a Vinařství Fila a jiní místní vinaři.

Program je proto velmi bohatý (složen většinou z místních spolků) a každý návštěvník si jistě najde své. Kromě bohaté nabídky vína, burčáku a samozřejmě dalších kulinářských lahůdek.

V čem bude ale letošní vinobraní jiné. V tom, že organizátoři chtějí získat další finanční prostředky na obnovu městyse. Na vinobraní chtějí získat finance na obnovu zeleně.

Partnerem jim bude MZLU a akce se zúčastní opět Ester Janečková, která podpořila již hody v červenci, ale také představitelé nadací, které na podporu obnovu po tornádu organizovali sbírky…

Děkuji všem za spolupráci a ochotu pomoci v této nelehké situaci v naší vsi  

Termín akce je sobota 11.9.2021
Areál sklepů Výmol a Zátiší Moravská Nová Ves
Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován na zeleň.

Ing. Ivana Fic Tomanová