Tenisové mistrovství ČR vinařů vyhráli zástupci vinařství CHÂTEAU VALTICE

14. 8. 2018

Tenisové mistrovství ČR vinařů vyhráli zástupci  vinařství CHÂTEAU VALTICE

Třetí ročník Tenisového mistrovství ČR vinařů je úspěšně za námi. Na prvním místě se umístili David Šťastný a Lukáš Tesárek z vinařství CHÂTEAU VALTICE a obhájili tak prvenství z prvního ročníku mistrovství. Akce proběhla v areálu TK Znojmo a pořadateli byl Svaz vinařů ČR za podpory Jihomoravského kraje a Znojemské besedy.

 

„Nastoupil jsem za naše rodinné vinařství CHÂTEAU VALTICE, tak jako v minulých letech, s naším dlouholetým sloganem na tričkách ‚Je to pěkná honička, být na Moravě jednička‘. To už samo o sobě napovídá, že se vínem i sportem dlouhodobě rádi bavíme a nebojíme se udělat si legraci i sami ze sebe. Jsem moc rád, že Svaz vinařů ČR pracuje i na těchto sportovních aktivitách pro vinaře a věřím, že to pomáhá stmelovat lidi v našem „vinařském cechu" a je to takový další střípek do mozaiky, kterou skládáme celkový vnitřní i vnější obraz moravského a českého vinařství. Protože jaké si to my sami vinaři uděláme, takové to budeme mít,“ uvádí David Šťastný, ředitel, CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

Na druhém místě se umístili Jiří Němeček z rodinného vinařství a Hotelu Kurdějov a Petr Kaspřák z Malokarpatské vinotéky, na třetím pak Marek Šťastný z CHÂTEAU VALTICE a Martin Klanica z SZPI. Akce byla určena pro hráče, kteří nikdy nebo naposledy před pěti a více lety hráli soutěžní registrované utkání a turnaje se mohli zúčastnit pouze vinaři, vinohradníci, obchodníci s vínem, sommeliéři a zástupci partnerů Svazu vinařů.

„Letošní ročník byl skvělý hned ze dvou důvodu. Poprvé jsme měli dobré počasí, a především se zúčastnilo jednou tolik tenisových dvojic, což svědčí o narůstajícím zájmu. Tenisové mistrovství ČR vinařů pořádáme proto, že chceme, aby vznikl neformální prostor, kde se mohou setkat vinaři napříč všemi věkovými kategoriemi, a to i při trochu jiné než jen odborné příležitosti,“ říká Martin Chlad ze Svazu vinařů, který mistrovství pořádal.

Tenisové mistrovství je neformální akcí, která je postavena na pohodové atmosféře, a především na posilování dobrých vztahů a bohatém doprovodném programu. Ten se opíral o skvělá česká a moravská vína a specifickou gastronomii. Připraven byl i výlet Vinobusem s několika degustačními zastávkami. Tenisové mistrovství bylo zakončeno slavnostním galavečerem.

Hrály se čtyřhry, vždy na jeden set, systémem základních skupin a následných vyřazovacích bojů. Vítězové vyhráli hodnotné ceny, včetně zapůjčení sportovního vozu Ford Mustang.

FOTOGALERIE