REVOLUČNÍ AUTOMATICKÝ SYSTÉM PROTI MRAZŮM

31. 1. 2023

REVOLUČNÍ AUTOMATICKÝ SYSTÉM PROTI MRAZŮM

Tato unikátní novinka od belgické firmy přichází nyní i do našich vinohradů. Systém pracuje s infračerveným zářením a využívá toho, že IR záření neohřívá vzduch, ale prohřívá okolní předměty a tedy samotné rostliny. Efektivita není narušená větrem nebo dalšími vlivy počasí, jako je tomu u jiných systémů např. u svíček. Díky výše popsanému je tento systém jedinečným na trhu.

Základ tvoří infračervené pásky obalené voděodolnou a UV stabilní hadicí, které se upevní na konstrukci pomocí vyvazovacích kleští na pásku zhruba do vzdálenosti 5-10 cm od oček. Srdce systému tvoří řídící jednotka. K ní se připojí všechny komponenty jako jsou hadice s infračervenými páskami, hardwarový klíč se SIM kartou a případně přídavné čidlo teploty. K jedné řídící jednotce lze připojit až 1.200 m hadic. Hadice s IR jsou dostupné v délkách od 25 m až po 150 m (vždy po 25 m).  Celý systém je poháněný elektrickou energií, řídící jednotku lze tedy připojit buď do elektrické sítě a nebo ke generátoru elektřiny.

Výhody systému:
-        Pracuje s infračerveným zářením, neohřívá vzduch, ale samotnou rostlinu
-        Účinnost není závislá na větru či dešti
-        Automatické zapnutí/vypnutí při předem zvolené teplotě
-        Lze ho instalovat do vinohradu v dostatečném časovém předstihu
-        Žádné pracovně a organizačně náročné noci
-        Pohodlná kontrola a ovládání z pohodlí domova
-        Účinná ochrana až do -6°C
-        Přátelský k životnímu prostředí, neobtěžuje okolí hlukem ani zápachem
 

 
Pokud Vás tento systém zaujal a nebo máte nějaký dotaz, více informací neleznete zde. Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.