Pozvánka na Oblastní výstavu vín Podluží 2019 do Moravské Nové Vsi

15. 5. 2019

Pozvánka na Oblastní výstavu vín Podluží 2019 do Moravské Nové Vsi

Vážení vinaři, přátelé a milovníci vína!
Dovolte mi, abych Vás jménem vinařů z Moravské Nové Vsi pozval na Oblastní výstavu vín Podluží 2019, která se uskuteční v prostorách sokolovny v Moravské Nové Vsi již tento pátek 17. května 2019 od 17.00 do 22.00 hodin a tuto sobotu 18. května 2019 do 10.00 do 22.00 hodin.

K ochutnání pro Vás bude připraveno 793 vín z celé oblasti Podluží, z nichž 23 bylo oceněno zlatou, 41 stříbrnou a 70 bronzovou medailí. Celkem bylo uděleno více než 180 diplomů a cen.

Program výstavy bude obohacen o doprovodný cyklus odborných i populárně naučných přednášek, které budou pro všechny majitele vstupenek na výstavu vín zdarma:

1. Vliv zelených prací na kvalitu hroznů (Doc. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D.)
2. Zatravnění vinic (prof. Ing. František Hrabě, CSc.)
3. Odrůdy révy vinné vyšlechtěné v Moravské Nové Vsi (p. Lubomír Glos, včetně ochutnávky)

Všechny přednášky se uskuteční v sobotu 18. května 2019 v době od 10.00 do 12.00 hodin v prostorách školní jídelny v budově Mateřské školky v Moravské Nové Vsi (hned naproti sokolovně, kde bude výstava).

Upozornění! Z důvodu omezené kapacity školní jídelny žádáme všechny zájemce o přednášky, aby si předem rezervovali místo na mailu info@vinarimnves.cz.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na výstavu obrazů malířky a neoveské rodačky Mgr. Boženy Uhrové, hudební vystoupení domácí cimbálové muziky Lusk v pátek a cimbálové muziky Vojara z Dolních Bojanovic v sobotu, ochutnávku piva z pivovaru Mazák, různé varianty kávy a bohaté občerstvení připravené domácí rodinnou firmou Bolfíkovy dobroty nebo barem Na sokolce. Možná bude i „fazulnica“, ale to není zaručená zpráva …  

Vstupné na výstavu je v pátek 250,- Kč a v sobotu 300,- Kč a zahrnuje katalog, skleničku, propisku, kulturní program a neomezenou konzumaci.

Jako mimořádně výhodnou nabídku Vám nabízíme dvoudenní vstupenku k zakoupení pouze v předprodeji na internetu nebo na úřadu městyse za super cenu 400 Kč! Získáte tak čas na ochutnání všech vzorků vín výstavy.

Všechny podrobnosti včetně odkazu na předprodej vstupenek naleznete na našem webu zde: http://www.vinarimnves.cz/vinarska-akce/obvvpodluzi2019

Těšíme se na setkání v Moravské Nové Vsi!

Ing. Radek Vaněk, předseda
Vinařský spolek Moravská Nová Ves