Panelová diskuze přivítá významné hosty

2. 9. 2021

Panelová diskuze přivítá významné hosty

Pálavské vinobraní se nám nezadržitelně blíží a v rámci této akce se uskuteční další ročník, tentokrát již po třetí, panelové diskuze s odborníky na téma Cesta vína naším životem. Akce, na kterou je zvána široká veřejnost, proběhne v Gajdošově sále v sobotu 11. září od 15.30 hodin. 

Z hostů letos pozvání přijali významní a vzácní hosté, kteří budou vyprávět o významu vína v jejich profesích.

Posluchači budou mít možnost se dozvědět o „Vínu a našich smyslech“ od pana prof. Josefa Balíka, PhD., vysokoškolského pedagoga Mendelovy university v Brně, dále na téma „Víno a zdraví“ vystoupí prof. MUDr. Jan Pirk, přední český kardiochirurg z IKEM,  „Víno a etiketa“ bude tématem  paní Elišky Haškové Coolidge, která působila jako  asistentka pěti amerických  prezidentů a zakladatelka Kanceláře prezidentských zpráv a čtvrtým hostem, který  vysvětlí jak je propojeno „Víno a víra“ je Zbigniew Czendlik, římskokatolický farář.

Samozřejmě bude prostor pro osobní diskusi a setkání s těmito vzácnými hosty. Tento doprovodný program by vám neměl utéct, stejně tak jako celá akce Pálavského vinobraní. Letošní 74. ročník Pálavského vinobraní se koná od 10. do 12. září v Mikulově po roční nucené covidové pauze. Kompletní informace na www.palavske-vinobrani.cz