Pálava O dvě deci výš – neobyčejný průvodce

20. 4. 2023

Pálava O dvě deci výš – neobyčejný průvodce

Informací a letáčků o Pálavě je k mání přehršel. Ale ucelená knížka v soudobém grafickém kabátě se skvělými fotografiemi se hledá těžko. Dokonce hůř než nešizená čepovaná Pálava ve vinárně. A to bylo potřeba změnit. Proto jsme vydali knížku, kde čtenáři najdou nejen zajímavá místa, ale objeví i lidi, kteří tahle místa utvářeli a vdechli jim duši.

Neobyčejný průvodce po Pálavě je určen pro všechny výletníky a návštěvníky, jakož i zvídavé domorodce, kteří se nespokojí s pouhým popisem lokací, ale hledají příběhy za nimi. Najdete v něm doporučení na skvělá vinařství, pohledy do historie i současnosti. Přírodu a krajinu zachycenou na nádherných fotografiích. Tipy na místa, kde složit hlavu či kde si dát dobrou kávu. Nejzajímavější archeologické nálezy z těch, které se zatím podařilo vykopat. A dále též mapky, plánky, odkazy na související literaturu nebo třeba tipy na akce a slavnosti.

Jakou oblast kniha zahrnuje?

Okolo nádrží: Mušov – Pasohlávky – Ivaň – Pouzdřany – Strachotín – Popice – Šakvice – Nové Mlýny

Drnholecko: Drnholec – Brod nad Dyjí – Novosedly

Dunajovické kopce: Dolní Dunajovice – Březí

Moravské Chorvatsko: Jevišovka – Nový Přerov – Dobré Pole

Pavlovské vrchy: Pavlov – Klentnice – Dolní Věstonice – Horní Věstonice – Perná – Bavory – Milovice – Bulhary – Sedlec

Mikulov

Autor: Otto Dušek

Ilustrace a design: Mirka Kolářová Šulcová

Fotografie: Jan Miklín

Knihu vydalo brněnské nakladatelství mapcards, objednat ji můžete na e-shopu www.mapcards.cz. Pokud máte zájem knížku u Vás ve vinařství prodávat, obraťte se prosím na:

Klára Kuncová, klara@mapcards.net, 731 452 971