Na počasí záleží: zajistěte svému vínu úspěch pomocí meteostanice

2. 3. 2023

Na počasí záleží: zajistěte svému vínu úspěch pomocí meteostanice

Každý dobrý vinař ví, že počasí a povětrnostní podmínky mají zásadní vliv na zdraví révy a následnou kvalitu a chuť vína. Ti nejlepší používají inteligentní meteorologická zařízení, která jim pomáhají předvídat a ještě více zefektivnit pěstování a péči o révu.

Teplotu, srážky nebo sílu větru nelze ovlivnit, ale lze se na ně připravit a pružně na ně reagovat. Šikovným nástrojem mohou být i meteorologické přístroje, které monitorují teplotu, vlhkost a další povětrnostní podmínky přímo ve vinici, a umožňují tak předvídat počasí a plánovat další kroky.

Takové jsou i meteorologické přístroje s patentovanou konstrukcí od slovenské společnosti BARANI meteo innovations, které si již našly zákazníky po celém světě. Díky přesným údajům o teplotě můžete určit, kdy je nejideálnější doba pro výsadbu, řez nebo sklizeň. Péče o vinice je tak mnohem efektivnější – ať už z hlediska času, práce nebo financí. Jednoduše vám pomůže myslet o krok dopředu.

METEOHELIX®IOT PRO je zcela autonomní a bezdrátový, funguje na solární energii a díky výkonným dobíjecím bateriím nevyžaduje pravidelnou údržbu. Údaje o počasí odesílá prostřednictvím sítí SigFox a LoRaWAN, které si uživatel může snadno zkontrolovat i na svém chytrém telefonu. Snadné je nejen jeho používání, ale i samotná instalace, kterou lze provést během 5 minut – a to i bez speciálních technických dovedností.

Pro více informací o meteorologických zařízeních BARANI kontaktujte:

Michal Choma | +421 948 276 506 | michal.choma@baranidesign.com | www.baranidesign.com