Masterclass s mezinárodním expertem Willi Balanjukem II

17. 3. 2023

Masterclass s mezinárodním expertem Willi Balanjukem II

V úterý 28. března přijede do Národního vinařského centra uznávaný rakouský sommelier, novinář (A la Carte), certifikovaný přednášející WSET a Wein Akademiker Willi Balanjuk. Cílem setkání bude podívat se na víno nejen z pohledu běžné degustace a výroby, ale s nadhledem, který pomohl ostatním regionům se posunout dál. Povíme si i o nových trendech, které se budou prezentovat na veletrhu Prowein.

Přednáška a degustace vedená vybraným odborníkem na evropský trh s vínem. Přednáška bude v anglickém jazyce a bude simultánně tlumočena do češtiny (do sluchátek).

Důraz budeme opět klást na zhodnocení kvality a ceny. V novém termínu se zaměříme i na "pozitivní" hodnocení vín a porovnáme vína ohodnocená 95+ bodů s jinými vzorky.

V pěti degustačních setech ochutnáme patnáct vín z mezinárodní i lokální scény v různých vinařských stylech i cenových kategoriích (10, 15, 25 Eur). Novinkou bude zařazení vín ohodnocených v zahraničních časopisech 95+ body. Ochutnáme i vína šumivá, vyrobená tradiční metodou, porovnáme tři trendy supermarketová vína, na slepo zhodnotíme Ryzlink vlašský, Veltlín i Frankovku. Je na co se těšit!

Vína si každý z účastníků nejprve ohodnotí sám a poté je zhodnotí Willi Balanjuk s důrazem na cenové zařazení na trhu a jejich kvalitu a prezentaci.

Naším cílem bude kriticky posoudit naše vína v kontextu zahraničních vín - cenově, senzoricky i filozoficky, a zjistit, jaký je jejich potenciál nejen pro export, ale především jak jsou konkurenceschopné vůči dovozovým vínům dobré kvality z podobných regionů z pohledu ceny i senzoriky.

Program:
- Shrnutí problematiky prodeje vín na evropském trhu
- Zhodnocení kvality a ceny moravských vín v kontextu evropské nabídky
- Degustace 15 vzorků zahraničních i lokálních vín
- Diskuze na téma kam směřuje moravské vinařství

Místo konání: přednáškový sál Centra Excelence, Sobotní 1029, Valtice

Cena: 1600 Kč vč. DPH

Neváhejte a přihlaste se na stránkách Národního vinařského centra

Projekt se koná s podporou Vinařského fondu a za přispění Národního vinařského centra.