Konference Oenoforum 2019 – pokračování cyklu „Cesty k velkých vínům“ má téma letošního ročníku „Víno a tanin“

10. 4. 2019

Konference Oenoforum 2019 – pokračování cyklu „Cesty k velkých vínům“ má téma letošního ročníku „Víno a tanin“

Konference Oenoforum začíná ve středu 19. června v Multifunkčním centru zámku Lednice. Zazní zde přednášky postavené na praktických příkladech a degustace diskutovaných vín. Ročníkové téma „Víno a tanin“ povedou enologové z vyhlášených vinařských regionů a součástí bude i praktická část, kdy je každá přednáška opřena o degustaci tematických, řečníkem vybraných vzorků.

Již nyní jsou známa dvě jména přednášejících. Prvním z nich je Dr. Nicolas Vivas z Francie, uznávaný enolog a vědecký pracovník na Université de Bordeaux, který se specializuje na vědu a techniky zrání vína v dubových sudech. Na jeho přednášku pak naváže Paul Guyard, francouzský enolog a "traveling winemaker".

Kapacita konference je omezena na 100 účastníků a přihlášení je možné na stránkách www.oenoforum.cz nebo www.akcesvcr.cz. Případně mohou zájemci napsat email na marketing@svcr.cz.

Registrace (včetně úhrady vstupného) je možná do 1. 6. 2019.

Třináctý ročník prestižní soutěže Oenoforum – Czech International Wine Competition se uskuteční následně 20. - 21. června na zámku v Lednici. Jedná se u nás o jedinou světovou soutěž vín pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži

Více informací na www.oenoforum.cz