Kázání ve vinici – pozvánka na akci 29. 5. 2024

9. 4. 2024

Kázání ve vinici – pozvánka na akci 29. 5. 2024

Vinohradnický jarmark Kázání ve vinici letos s důrazem na ekologii, udržitelnost a efektivitu. Pod Svatým kopečkem v Mikulově se 29. května uskuteční již čtvrtý ročník odborné akce Kázání ve vinici – vinohradnický jarmark. Na zelené louce přímo u vinice se zde bude prezentovat více jak dvacítka oborových firem napříč vinohradnickým a vinařským produktovým portfoliem se zaměřením na precizní zemědělství.

Návštěvníci budou mít možnost vidět techniku přímo v akci a také si vše osahat a vyzkoušet. „Klimatické, společenské, ale i politické změny podmínek vedou zemědělce k hledání nových pěstitelských postupů. V návaznosti na tyto podmínky je nutné posouvat zemědělství k různým inovacím a změnám vedoucí například k lepšímu hospodaření s vodou, snižování spotřeby apod. Proto chceme letošní kázání pojmout jako ukázku ekologického, energetického a ekonomického potenciálu vinohradnické techniky a strojů s cílem dosažení nejlepších výsledků pro dlouhodobou udržitelnost krajiny. Odborné prezentace doplní i výměna zkušeností a praktické ukázky přímo ve vinici. Vše bude komentované odborným personálem z jednotlivých prezentujících firem,“ uvedl Martin Chlad, prezident Svazu vinařů ČR.

Novinkou pak bude prezentace a celodenní poradenská činnost odborné skupiny PIWI Česko zastoupené Františkem Mádlem, včetně ochutnávky vín vyrobených z interspecifických odrůd révy vinné.

„Využít můžete i přímých konzultací a odborného poradenství například k tématům individualizovaných postřikových plánů, prostředky pro ochranu vinic, ozeleňovací směsi nebo zelená hnojení vinic,“ zve na akci Lenka Křivánková ze Svazu vinařů ČR. Vyzkoušet si návštěvníci mohou i klasickou vinohradnickou techniku a stroje pro agronomické operace. K vidění dále bude i ucelená řada řešení pro výživu půdy, ochranné prostředky a vinohradnický a vinařský sortiment.

Vítáni jsou jednak vinohradníci a vinařští profesionálové, stejně tak ale i malovinaři či hobby fandové. Organizátorem a pořadatelem akce je Svaz vinařů ČR za podpory Jihomoravského kraje.

Vstup na jarmark je zdarma, kapacita návštěvníků je ale omezena počtem 300 osob, takže je nutná registrace na www.akcesvcr.cz.

Těšíme se na setkání se všemi 29. 5. 2024 od 9.00 do 15.30 hodin ve vinici Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice, ul. Zlámalova, Mikulov.

KE STAŽENÍ: