ARGUMENTY proti zavedení nenulové sazby SpD na tichá vína

22. 1. 2024

ARGUMENTY proti zavedení nenulové sazby SpD na tichá vína

„Stojí Vám vinařský obor v ČR za přečtení jedné a půl strany?“

Myslíte, že politikovi stojí naše vinařství, 30 let práce, úžasná krajina, nadšení turisté, hodnoty, vize fungujícího oboru za 10 minut jeho času??? Času, který věnuje i jiným argumentům než, že “víno škodí” a “dovezeme ho 2/3”???

 

 

Vyzkoušejte to! 
Zeptejte se ho!
Každého poslance i senátora!
A myslím to smrtelně vážně! 
Teď, zítra, pozítří! 

Dříve, než bude pozdě, protože se uchýlí k rozhodnutí, kterého za... 1... 3… 5… let budou litovat všichni.

Zde dáváme k dispozici naše argumenty... Argumenty proti zavedení SpD na tichá vína a pak máte všechny ty, které žijete! 

Vinařství! Předmět nezájmu pro jednoho, hádanka pro jiného, mimořádný obor pro třetího.  

Ať tak či onak, jde o disciplínu, kterou máme na našem území. Regionu i státu nese vzrůstající a nemalé efekty a ke všemu bezmála 100% vinohradnických a vinařských subjektů je v držení tuzemského kapitálu.

Jménem všech našich vinohradníků, vinařů, dotčených restauratérů, vinoték, ubytovacích zařízení, obcí i měst, o pečlivě zvážte postoje k zamýšlenému zavedení spotřební daně na tichá vína. Jsme na evropském trhu a jeho optikou nás poměřujte. Jinak přivedení nás na tento trh v roce 2004 bylo zbytečné. Chceme této zemi pomoci ve složité situaci a uplynulých 30 let je toho snad i důkazem, ale to nám nedovolíte, když nás “položíte na lopatky”.

Věnujte tedy prosím pozornost i následujícím přílohám. Faktům, která jsou nezvratná a za nimiž stojí jednotný obor a celé vinařské regiony. 

DOPAD_SpD na tichá vína

PRAKTICKÉ POSTŘEHY VINAŘŮ K BYROKRACII ve vztahu k zřízení a provozu daňového skladu dle platného zákona.