Proběhlo historicky první Tenisové mistrovství ČR vinařů

tenisove_mistrovstvi.png Znojmo se 23.11.2016 stalo hostitelem několika tenisových nadšenců. To by samo o sobě nebyl stav nikterak neobvyklý. Tím, že se však jednalo pouze o vinaře, případně o příslušníky vinařské branže nebo obchodní partnery SVČR, tak už akce zcela obvyklou nebyla. Ba naopak, jednalo se o jakýsi milník, šlo o první ročník Tenisového mistrovství ČR vinařů. A vítězství na turnaji čtyřher putovalo do tradiční vinařské destinace, do Valtic.

"Původní termín byl letní. Akce měla probíhat v celém areálu TK Znojmo s bohatým doprovodným programem pro hosty a partnery a postaráno mělo být i o děti. Přihlášení avízovalo 16 dvojic a pro večerní program pod otevřeným nebem jsme očekávali až 100 vinařských hostů, mnohdy kamarádů" konstatoval Martin Chlad, za organizátora SVČR.

"Termínové a zdravotní komplikace na straně hráčů, nás vedli k rychlé dohodě, že termín přesuneme právě na 23.11.2016" dodává Martin Chlad.

Změna termínu však logicky sebou přinesla i změnu okolností celé akce. Hrálo se na dvou zakrytých kurtech, což znamenalo zrušení původně zamýšleného dorpovodného programu a také vyhlášení stop stavu pro přihlašované. Účastit se tak mohlo pouze 8 dvojic. V den akce jedna dvojice oznámila absenci z důvodu nemoci, a tak tenisové dvorce na dalších cca sedm hodin opanovalo sedm párů.

Hrálo se ve dvou nalosovaných skupinách každý s každým. První dva postoupily do semifinálových bojů, vítězové pak sehráli finále, poražení o 3. a 4. místo. Poražení ze skupin pak sehráli duely každý s každým o 5. až 7. místo.

Vítězem turnaje a historicky prvním tenisovým šampionem mezi vinaři se stala dvojice David Šťastný a Lukáš Tesárek, reprezentující Chateau Valtice.

Druhé místo po velmi dobrých výkonech obsadila domácí dvojice Pavel Filipovszki a Stanislav Fruhvirt, zastupující vinařství Waldberg respektive Lahofer.

Bronzová medaile putovala za smíšenou, vinařsko (vinařství U sv. Martina) - partnerskou (partner SVČR) dvojicí Radim Osička, Hynek Opluštil do Velkých Bílovic.

Na čtvrtém místě lehce smutnou pak byla dvojice hájící barvy společnosti Bohemia Sekt, Ondřej Beránek a Slavomír Hermann.

Turnaj měl velmi dobrou hráčskou úroveň, oproti očekávání, nikdo nebyl tenisovým analfabetem. Po celou dobu měli hráči plný servis, bohaté občerstvení i pitný režim. Po skončení hrací části se všichni přesunuli do Hotelu Lahofer, kde proběhlo vyhlášení výsledků a komorní večírek při sklence vína. Finalové utkání provázeli i podavači míčků.

K hladkému průběhu přispěl nejen TK Znojmo vedený Martinem Wirglerem, který garantoval profesionální zázemí a odborné vedení, ale také partneři akce.

I díky nim a jejich podpoře turnaj nesl vysoký standard.

Hlavní partneři: FORD a BS vinařské potřeby.

Partneři: ACO, RENOMIA, KOVO Prudík.

Druhý ročník s největší pravděpodobností proběhne v srpnu 2017. "Hodláme se vrátit k původnímu záměru, tedy vytížit celý areál, doprovodný program, večerní zábavu atd." avizuje Martin Chlad.

 

Zájemci mohou už nyní kontaktovat organizátora, bližší informace pak proběhnou éterem v průběhu jara 2017.

Závěr:

Tenisové mistrovství ČR vinařů 2016

TK Znojmo, 23.11.2016

Vítěz: David Šťastný a Lukáš Tesárek

 

Organizace: Svaz vinařů ČR

2016_11_tenisove_mistrovstvi1.JPG

2016_11_tenisove_mistrovstvi2.JPG

2016_11_tenisove_mistrovstvi3.JPG

2016_11_tenisove_mistrovstvi4.JPG