Vzniká fotbalová reprezentace vinařů ČR!

CR_vlajka.jpg Už sedm let se píše tradice evropských šampionátů vinařů ve fotbalu. Přes porodní bolesti prvního, řekněme komornějšího šampionátu v Itálii, se tento podnik propracoval k loňské podobě, kdy finálovému utkání v německu přihlíželo přes 5000 diváků.  Česká republika prošla příjimacím sítem a tak v roce 2018 budeme ve Slovinsku přitom. Vinaři, fotbalisti, zájemci o reprezetační dres, hlaste se! Nyní je ten stprávný čas...

Mezi stávající a již tradiční účastníky evropského šampionátu patří: Itálie, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Slovinsko a Německo. To jsou zakládající členské země. V letošním roce byla přijata žádost Portugalskoa a České republiky, nové země, které pojedou už na šampionát do Slovinska v roce 2018. Tzv. v očekávání jsou Francie a Španělsko.

Nejen z tohoto důvodu je v plném proudu tvorba mužstva, českého vinařského nároďáku.

A už v závěru července odehrajeme první přátelské utkání v rámci ČR.

Kdo je nebo může být členem reprezentace vinařů ČR?

Je to přesně definováno statutem ME:

Vinař, pracovník vinařského podniku, který má řádnou pracovní smluvu. Dále osoba, jejíž hlavním zdrojem obživy je víno. Tedy například sommelier, obchodník vínem nebo třeba svazoví pracovníci. Minimálně 2/3 mužstva však musí být tvořeny vinaři, pracovníky vinařských provozů.

Specialitou je možnost nominovat jednu mimořádnou fotbalovou osobnost.

Zájemci tedy kontaktujte:

martin.chlad@svcr_cz

+420 774 778 817