Soutěže

 

1 2   Následující   ››

BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - informace pro vinaře

Logo_contest.jpg Vážení vinaři, informujeme vás o možnosti přihlásit vzorky vín na mezinárodní soutěž BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - první z letošních mezinárodních OIV soutěží.

 

ČERVEN + SLAVKOV + ŠPIČKOVÁ VÍNA = OENOFORUM 2017

Logo_oenoforum2017__ern__160_100.jpg Oenoforum – Czech International Wine Competition, XI. ročník této prestižní a u nás jedinečné soutěže se uskuteční ve dnech 21. - 23.6. v zámeckém areálu Slavkov u Brna. Jedinečné proto, neboť se jedná v současnosti o jedinou světovou soutěž vín pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži) konanou na území ČR.

 

Vinoforum 2016, Zakopane Polsko - informace pro vinaře

vinoforum.jpg 25. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky vín Zakopane 25. - 26. srpna 2016. Termín přihlášek: 11.8.2016. Jubilejní dvacátý pátý ročník mezinárodní soutěžní přehlídky vín VINOFORUM navazuje na předcházející konkurzy, které se díky iniciativě někdejšího slovinského ministra zemědělství Jože Protnera a slovenského enologa profesora Fedora Malíka od r. 1991 konají v různých zemích středoevropského regionu.

 

2. Celostátní výstava málo pěstovaných odrůd révy vinné

meneznameodrudy.jpg Vážení vinaři, dovolujeme si Vás oslovit s žádostí o poskytnutí vzorků na 2. Celostátní výstavu málo pěstovaných odrůd révy vinné Hovorany 2015.

 

Vína z České republiky porazila svět na domácí soutěži Oenoforum 2014 pod patronací OIV.

logo160_100.jpg Sobotou 21. 6. 2014 se uzavřel osmý ročník mezinárodní vinařské akce Oenoforum 2014, pořádané Svazem vinařů České republiky pod záštitou mezinárodní organizace pro révu a víno OIV. V prostorách znojemského Louckého kláštera se v průběhu tří dnů vystřídalo několik desítek vinařských odborníků z celého světa a dalších hostů. Vína Sauvignon, pozdní sběr 2013 Pavla Bindera z Rakvic a Rulandské modré, výběr z hroznů 2009 porazila silnou konkurenci v zástupu dalších 402 přihlášených vín z celého světa.

 

Termíny hodnocení oblastních kol Národní soutěže vín 2016 - informace pro vinaře

logo_NSV.jpg Vážení vinaři, zveřejňujeme termíny pro uzávěrky přihlášek oblastních nominačních kol Národní soutěže vín 2016. Národní soutěž vín je nejvyšší oficiální soutěží vín v ČR a slouží jako jasná a nezpochybnitelná garance mimořádné kvality oceněných vín.

 

Národní soutěž vín - oblast Morava 2013 - Informace pro vinaře

logo_NSV.jpg Vážení vinaři, v měsících srpnu a září proběhne první kolo Národní soutěže vín jednotlivých podoblastí na Moravě a to Slovácká, Mikulovská, Znojemská a Velkopavlovická.  Soutěž je otevřena pro vína vyrobená z hroznů révy vinné, majících původ ve vinařské oblasti Morava, která splňují podmínky statutu.

 

Sauvignon forum & Czech International Wine Competition 2013

Logo_SF_2013small.jpg Níže naleznete ke stažení výsledky  mezinárodní soutěže vín Sauvignon forum & Czech International Wine Competition 2013.

 

48. Valtické vinné trhy 2015

VVT.jpg Vážení vinaři a obchodníci s vínem,  dovolujeme si Vás pozvat k účasti na 48. ročníku Valtických vinných trhů 2015 do Valtic – hlavního města vína.

 

Kdo pije dobré víno, má i dobré srdce

Vinarstvi_roku_12_small.jpg Součástí prestižní soutěže Vinařství roku 2012 je již tradičně i charitativní projekt, jehož prostřednictvím přední čeští umělci podporují aktivity obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius. Zhruba dvacítka českých umělců, kteří se do projektu zapojili, dostali možnost svá díla prezentovat na dřevěném víku vinného soudku. Do prodejní expozice tak budou zařazena práce pocházející například od Borise Jirků, Stanislava Žampacha, Sáry Saudkové, Vítězslava Stoklasy, Ivana Baboráka, Světlany Žalmánkové, Vlasty Kahovcové a mnoha dalších.  

 

Držitelem titulu "Vinařství roku 2012" se stala firma společnost Znovín Znojmo, a.s.

Vinarstvi_roku_12_small.jpg Vítězem soutěže Vinařství roku 2012, pořádané Svazem vinařů ČR, se stala společnost Znovín Znojmo, a.s.. Ocenění pro nejlepší tuzemské vinařství za práci a úspěchy v uplynulém roce převzal během slavnostního galavečera 28. března v pražské Lucerně zástupce vinařství Ing. Zdeněk Palát. Cenu za celoživotní přínos pro tento obor získal Prof. Vilém Kraus, po kterém bude toto ocenění pro následující roky pojmenováno.

 

Vinařské Litoměřice 2013

VL.jpg   V letošním roce se koná již jedenáctý ročník soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice.  Výstava probíhá od pátku 12. 4. 2013 do soboty 13. 4. 2013 vždy od 10:00 do 19:00 hod. v Domě kultury a v prostorách gotického hradu v Litoměřicích. Součástí akce je již každoroční soutěž vín.  

 

Vindemia publica - cena veřejnosti

Vinarstvi_roku_12_small.jpg Vážená paní, vážený pane, dovolujeme si Vás informovat o zařazení Vaší společnosti do seznamu vinařství, která se v letošním roce mají možnost ucházet o titul Vindemia Publica 2012 . Cena veřejnosti je již tradiční součástí prestižní vinařské soutěže Vinařství roku 2012 vyhlašované již čtvrtým rokem Svazem vinařů ČR, která vyvrcholí dne 28. března 2013 v pražské Lucerně .  

 

Národní soutěž vín - velkopavlovická podoblast

logo_NSV.jpg Občanské sdružení Forum Moravium Velké Pavlovice a Město Velké Pavlovice pořádají s garancí Svazu vinařů České republiky a ve spolupráci s Národním vinařským centrem Národní soutěž vín Velkopavlovické vinařské podoblasti 2012. Soutěž se řídí statutem Svazu Vinařů ČR.

 

47. Valtické vinné trhy 2014

VVT.jpg Níže naleznete neoficiální výsledky 47. Valtických vinných trhů 2014. Pořadatel si vyhrazuje právu na opravu výsledků v případě zjištění nesouladu publikovaných výsledků se Statutem. Oficiální výsledky budou k dispozici v tištěném katalogu při prezentaci.

 
1 2   Následující   ››