Výběrového řízení k zařazení do Vinotéky CM

CMvinoteka.jpg Vážení vinaři, ve spolupráci se Svazem vinařů ČR si Vám dovolujeme předložit výzvu k účasti v nově vzniklé Vinotéce Concentus Moraviae (dále jen Vinotéka CM) zaměřené na prodej a prezentaci špičkových moravských vín.

Vinotéka CM je vinotékou vytvořenou Mezinárodním hudebním festivalem 13 měst Concentus Moraviae (www.concentus-moraviae.cz). Festival již 20 let usiluje o obohacování jihomoravského regionu o kvalitní hudební produkce, které tradičně propojuje s místním lahodným vínem. Při příležitosti XX. výročí svého založení se festival rozhodl vztah mezi hudbou a vínem zhmotnit a oficializovat, a proto založil Vinotéku Concentus Moraviae.

Vinotéka CM by se měla stát výkladní skříní vín z oblasti Morava a představovat výběr místní vinařské produkce prezentované především v oblasti kultury a propagace ČR v zahraničí. Hlavním kritériem výběru vín do Vinotéky CM je kvalita vína (konkrétní podmínky výběru naleznete níže). Kvalitu výběru vín zařazovaných do nabídky Vinotéky CM budou garantovat respektované osobnosti vinařského oboru, významní vinaři a enologové:

  • Miroslav Hrabal
  • Pavel Chrást
  • Miloš Michlovský
  • Tibor Nyitray
  • Pavel Vajčner

V kulturní oblasti by se Vinotéka CM měla stát aktivním iniciátorem akcí propojujících významné hudební produkce se špičkovými víny. Díky spojení Vinotéky CM s tradičním hudebním festivalem Concentus Moraviae budou vína zařazená do vinotéky prezentována na řadě událostí (nejen) domácí kulturní scény v čele s koncerty a doprovodnými programy MHF Concentus Moraviae. Konkrétní partnerství bylo také již uzavřeno např. s Českou filharmonií či s MHF Struny podzimu.

Vinotéka CM bude mít svou kamennou podobu v renesančním sklepení domu

U Synků (Dukelské náměstí 23, Hustopeče) v prostorách Stálé vinařské expozice. Vinotéka CM bude dále disponovat internetovými stránkami a kromě řady významných kulturních akcí bude prezentována ve vybraných restauracích.

Vinotéku CM zaštítí svým jménem řada zajímavých osobností z oblasti vinařství i kultury v čele se světovou mezzosopranistkou a jihomoravskou patriotkou Magdalenou Koženou.

Podmínky výběru

Vína musejí pocházet výhradně z oblasti Morava.

Odrůdy:
  • bílá vína: Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Pálava, Tramín červený, Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Neuburské + cuvée
  • červená vína: Rulandské modré, Merlot, Frankovka, André, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe + cuvée
Kritéria:
  • bílá vína: Víno k prodeji musí být staré minimálně 365 dní od data sklizně (doporučení – lahvování až po 9 měsících). Zbytkový cukr do 4 g/l glukózy/fruktózy (tj. 6-6,5 g/l redukujících cukrů).
  • červená vína: Víno k prodeji musí být staré minimálně 2 roky. Zbytkový cukr do 4 g/l glukózy/fruktózy (tj. 6-6,5 g/l redukujících cukrů).

  • sladká vína: Víno k prodeji musí být minimálně 365 dní po sklizni. Zbytkový cukr minimálně 120 g/l, bezcukerný extrakt minimálně 30 g/l.
Předpokládá se, že bude vybráno 18 vzorků: 11x bílé, 5x červené, 2x sladké
Výběr bude probíhat každoročně. Vybraná vína budou zakoupena.
Požadované minimální dispoziční množství: 250ks lahví

Pokud se rozhodnete zúčastnit výběrového řízení do Vinotéky Concentus Moraviae, svůj zájem o účast prosím projevte zasláním e-mailu na adresu: david@concentus-moraviae_cz, a to nejpozději do 19. února 2015.

Do 5. března 2015 pak prosím dodejte od každého vzorku 2ks lahví na adresu:

Stálá vinařská expozice města Hustopeče (SVE)
Dukelské náměstí 23
dům U Synků
693 01 Hustopeče

a to ve všední dny v době mezi 8 a 17 hodinou. V případě, že byste potřebovali vzorky dodat v jiné době, domluvte se s paní Petrou Otřísalovou na telefonním čísle 775 095 526.
K vzorkům doložte analytické rozbory!
Výsledky budou známé 31. března 2015.

Kontaktní osoba: Jan Mach, jan@concentus-moraviae_cz, 731 507 672

Těšíme se na shledanou a především na příjemnou spolupráci při tvorbě nové vinotéky!
David Dittrich
ředitel MHF 13 měst Concentus Moravaie

vyzva_vinoteka_CM.pdf vyzva_vinoteka_CM.pdf (126,12 KB
vyzva_vinoteka_CM.doc vyzva_vinoteka_CM.doc (209,00 KB