Poslední možnost podání povinného prohlášení o zásobách

dohoda.jpg   Vážení vinaři a vinohradníci, zbývají poslední dny k podání povinného prohlášení o zásobách ke dni 31. 7. 2010. Stejně jako loňský rok je 10. září posledním dnem kdy prohlášení o zásobách musí být doručeno na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.  

 

Nejrychlejším a nejbezpečnějším způsobem, jak povinnost splnit, je využití Portálu farmáře na portálu Ministerstva zemědělství eAgri. Využitím tohoto způsobu budete mít jistotu, že prohlášení bylo doručeno, bylo doručeno včas a navíc bez jakýchkoliv vedlejších nákladů a času spojených s odesíláním listovních zásilek.

Jak konkrétně postupovat?
Na adrese www.registrvinic.cz se přihlaste vyplněním vašeho uživatelského jména a hesla. Po přihlášení kliknete na odkaz v menu „Spustit Registr vinic“. Následně kliknete na odkaz v menu „Elektronická podání prohlášení“, kde dále zvolíte odkaz „Prohlášení o zásobách“. Tento výkaz vyplníte a pouhým kliknutím na tlačítko „Odeslat prohlášení“ toto prohlášení odešlete. Těchto několik málo kroků vás spolehlivě dovede ke splnění povinnosti podání prohlášení o zásobách.

Je to opravdu tak jednoduché?
Pro identifikaci uživatele stačí uživatelské jméno a heslo vinaře, tedy základní identifikační údaje, které slouží již dnes velké části vinařů pro přístup do zabezpečené části Registru vinic (www.registrvinic.cz).

Nemáte přístupové jméno a heslo?
Přístup si můžete nechat zřídit na nejbližší Agentuře pro zemědělství a venkov (AZV). Vyřízení přístupu jedinou návštěvou příslušného AZV se vyplatí, protože získání přístupu je trvalé, bezplatné a přes portál využijete i další možnosti rychlejší komunikace s resortními úřady.

Další informace o podávání prohlášení o zásobách naleznete na stránkách www.ukzuz.cz pod odkazem v Aktualitách – Aktuálně pro vinaře.

 

Dokumenty ke stažení:

Příloha č. 1 - Informace vinařům.pdf Příloha č. 1 - Informace vinařům.pdf (70,66 KB)

Příloha č. 2 - Specifikace pojmů nepřesné nebo neúplné údaje.pdf Příloha č. 2 - Specifikace pojmů nepřesné nebo neúplné údaje.pdf (71,46 KB)

Příloha č. 3 - Příklady zařazení vín.pdf Příloha č. 3 - Příklady zařazení vín.pdf (69,00 KB)