Svátek růžových vín – informace pro vinaře

obr_r____ov__.jpg Vážení vinaři, informujeme vás o možnosti přihlásit se na prezentační akci tuzemských růžových vín – Svátku růžových vín v Praze, která se koná 1. května v atraktivním prostředí Villy Richter a Svatováclavské vinice (areál Pražského Hradu).

Letošní již desátý ročník pokračuje v úspěšné prezentaci tuzemských růžových vín. Stejně tak jako i v předchozích devíti ročnících máte možnost se do tohoto projektu zapojit. Akce je určena pro vinaře – výrobce vína (podmínkou jsou vyrovnané závazky vůči Vinařskému fondu).

Svátek růžových vín se uskuteční v úterý 1. května 2018 od 10 do 18 hod. v atraktivním prostředí Villy Richter a Svatováclavské vinice (areál Pražského Hradu) a bude určený pro širokou veřejnost jako prezentace a propagace růžových vín.

Organizační záležitosti pro vinaře:
- akce se koná 1. 5. 2018 od 10 do 18 hod.
- prezentace pro přihlášené vinaře je zcela zdarma
- ze získaných virtuálních degustačních mincí za degustační vzorky jde stanovená % část za jednotlivými vinaři
- prezentující vinař nalévá degustační vzorek 0,05 l, degustační vzorek vína má hodnotu oceněnou vinařem, maximálně však 2 virtuální degustační mince za vzorek
- přihlášení vinaři mohou vyjma degustací svá vína rovněž volně prodávat za virtuální degustační mince. Platí pravidlo, že 1 láhev vína nesmí být prodána za nižší hodnotu než 10 virtuálních degustačních mincí.
- prezentovat je povoleno pouze růžová vína a klarety (tichá vína i sekty) z tuzemských hroznů
- parkovací místo v místě konání akce není zajištěno

Vinařský fond zajišťuje přihlášeným vinařům:
- prezentační stoly
- odvoz vín určených k prezentaci a prodeji do prostor Villy Richter (podrobnější informace později)
- platební terminály pro nově zavedený platební systém
- krátké proškolení ohledně nového platebního systému
- označení stolů
- katalog prezentovaných vinařství a vín
- odlévací nádoby, led pro chlazená vína
- neutralizační sousto (voda, pečivo)

Podmínky účásti:
- registrovaný výrobce dle vinařského zákona
- splněné povinnosti výrobců vína podle vinařského zákona
- vyrovnané závazky vůči Vinařskému fondu
- minimální počet přihlášených vín: dvě

Prostor degustační akce pro veřejnost je kapacitně omezen pro 25 přihlášených vinařů a vinařství. Z tohoto důvodu se prosím zaregistrujte včas. Registrujte se prostřednictvím přihlášek, které naleznete v příloze tohoto mailu. Vyplněnou přihlášku (v příloze mailu) zašlete obratem, nejpozději do 4.4.2018(včetně) na e-mail: kastanova@vinarskyfond_cz

Vedle pozvání na Svátek růžových vín, Vinařský fond pokračuje v další komunikaci růžových vín cestou marketingových aktivit propagujících tuzemská růžová vína směrem k laické i odborné veřejnosti, a to jak s využitím médií – TV spot, online, tak i aktivitami konanými na podporu vinařských akcí.

Podrobnější informace budou posléze poslány přímo přihlášeným vinařům. Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně organizačního zajištění výše uvedené akce, kontaktujte:

Vinařský fond: Ing. Nikol Kaštanová,
e-mail: kastanova@vinarskyfond_cz , tel.: 777 092 862

prihlaska.pdf Přihláška.pdf (265,07 KB)