Stručné informace ze světa

Informace z časopisů Der Deutsche Weinbau, a Der winzer. Příležitostné zprávy o vinařství ve světě.

 

V Německu byla povolena nová PIWI-odrůda, Cabertin

piwi.jpg Cabertin v roce 1991 vyšlechtil švýcarský šlechtitel Valentin Blattner ze Soyhières ve švýcarském kantonu Jura. Závěrečnou selekci, množení a uvedení na trh zajistil podnik Rebschule Freytag ve falckém Lachen-Speyerdorf. Cílem šlechtitele bylo vytvořit odrůdu pro mezinárodní, plné, červené víno i pro severní vinařské oblasti. Cabertin s rodiči z Cabernetu Sauvignon a donorů rezistence je sourozencem Cabernetu blanc.

 

Němečtí vinaři počítají s kvalitním ročníkem 2012

sklize__.jpg Němečtí vinaři, kteří začali se sklizní ročníku 2012, očekávají, že tento bude kvalitativně na výši, ve spojení s mírně podprůměrným množstvím. Očekávaná sklizeň se pohybuje ve výši 8,9 milionů hektolitrů, což odpovídá propadu asi jen 3 % pod pětiletý průměr.  

 

Světoví mistři ve spotřebě sektů

sabrage.JPG Němečtí spotřebitelé si oblíbili sekty. Za poslední rok zkonzumovali 335 milionů litrů sektů, což je v přepočtu na hlavu nárůst z 4,1 na 5,5 litrů/lahví sektů. Tuto informaci publikoval Deutsche Weininstitut (DWI) na základě dat německého statistického úřadu. Na základě celkového odhadu světového trhu se šumivým vínem v celkovém objemu asi 2 miliard lahví za rok, se každá asi 5 láhev vypije v Německu.

 

Francie předpovídá nejnižší sklizen za posledních 20 let

kroupy.jpg Mráz a kroupy zasáhly také francouzské vinaře. Dle zprávy německé tiskové agentury DPA očekává Francie nejnižší sklizeň hroznů za posledních 20 let.

 

2011 - Stručné informace ze světa

zesveta.jpg Stručné informace ze světa, získané prostřednictvím zahraničičních časopisů Der Deutsche Weinbau a Der Winzer a informace z OIV.

 

2010 - Stručné informace ze světa

zesveta.jpg Stručné informace ze světa, získané prostřednictvím zahraničičních časopisů Der Deutsche Weinbau a Der Winzer a informace z OIV.