Spotřební daň na tiché víno

 

1 2   Následující   ››

Aktualizovaný seznam přispěvatelů na studii proti SPD na tiché víno

pen__ze1.jpg Vážení vinaři, na základě výzvy Svazu vinařů České republiky na sdružení prostředků na "Analýzu dopadů zavedení nenulové sazby spotřební daně na tichá vína" již přispěly následující subjekty:

 

Návrh na SPD nebude do konce roku předložen!

Logo_SVCR_160_100.jpg Včera se v Mikulově pod záštitou Mladé fronty, a.s. uskutečnila akce Euro Regional, jejíž hlavním tématem bylo spotřební daň na tichá vína. Hlavními řečníky byl 1. náměstek ministra financí Ladislav Minčič a předseda Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray. Po semináři konaném dne 15. 11. 2012 v Senátu Parlamentu ČR, to byla další příležitost k prezentaci našich argumentů proti změně nulové sazby spotřební daně na tichá vína.

 

Výzva ke sdružení finančních prostředků

Logo_SVCR_160_100.jpg Vážení členové Svazu vinařů České republiky, vinaři, vinohradníci, obchodníci s vínem, zástupci vinařských obcí a další zúčastnění, již delší dobu probíhá debata kolem návrhu ministra financí na, ve vinařských státech Evropy zcela ojedinělou, změnu nulové sazby spotřební daně. A to na sazbu Kč 10,- na litr tichého vína. Toto opatření, které by mělo vstoupit v platnost od 1. ledna 2014, způsobí zdražení vína o uváděných Kč 10,-, ale také o další položky.  

 

Robert Fico: Nemáme záujem zaviesť spotrebnú daň na tiché vína

logo_uvsr.jpg V utorok 4. septembra 2012 bol v Pezinku slávnostne otvorený 7. ročník Národného salóna vín Slovenskej republiky. Aj tento rok odborná porota vybrala sto najlepších slovenských vín vyrobených na Slovensku z hrozna pochádzajúceho zo Slovenskej republiky.

 

Vinaři odmítají financovat propad trhu s lihovinami

TZ.jpg Velké Bílovice – Svaz vinařů ČR se ohrazuje proti nepravdivým a manipulativním tvrzením Petra Pavlíka, prezidenta Unie výrobců a dovozců lihovin a ředitele Likérky Stock Plzeň Božkov (27.8. ČT1, ČT24) a Vladimíra Steinera, výkonného ředitele Unie vývozců a dovozců lihovin (27.8. ČRo 1 Radiožurnál), kteří shodně tvrdí, že trh s lihovinami klesá, zatímco trh s víny roste. Toto tvrzení není pravdivé a jeho použití jako argumentace podporující snahy zavést spotřební daň na tichá vína je krajně nekorektní.  

 

Praktické důsledky zavedení spotřební daně na tiché víno

ilustr_foto2.jpg   V souvislosti s nesmyslným návrhem ministra financí na zavedení desetikorunové sazby spotřební daně na tiché víno, vyvstávají různé praktické příklady důsledků na všechny velikostní skupiny vinařů. Pominu-li obrovskou administrativu se správou spotřební daně spojenou, pravidelné cejchování nádob, které je ochotno za příslušný obnos službou provést řada firem, jsou zde také povinnosti, se kterými se bude muset vypořádat konkrétní vinař. Tímto nástrojem je tzv. daňový sklad. Podívejme se tedy obecně na to co daňový sklad je, kdo jej může provozovat a co se stane, pokud daňový sklad mít nebudeme.  

 

Jednání s 1. náměstkem ministra financí Minčičem

rozlite_vino.jpg Ve středu dne 18. 7. 2012 jednali předseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR Jan Hajda a předseda Svazu vinařů ČR JUDr. T. Nyitray s I. náměstkem ministra financí RNDr. Ladislavem Minčičem, CSc., MBA o otázce spotřební daně z tichého vína.

 

Stanovisko Svazu vinařů ČR k zavedení nenulové spotřební daně na tichá vína

stanoviskoSV___R.jpg   Velké Bílovice – Svaz vinařů České republiky odmítá argumentaci Ministerstva financí ČR, která zdůvodňuje a podporuje zavedení spotřební daně na tichá vína. Údaje, které ministerstvo v souvislosti s produkcí vína v České republice uvádí, jsou nepřesné, zavádějící a mnohdy zjevně účelové. Zároveň nebyla ze strany ministerstva financí publikována jediná relevantní analýza dopadů zavedení spotřební daně na výrobu a spotřebu vína v České republice, zaměstnanost v regionech a státní rozpočet.  

 

Petiční akce prodloužena!

petice.jpg Svaz vinařů ČR tímto oznamuje, že byla prodloužena petiční akce na podporu petice proti zavedení nenulové sazby spotřební daně na tiché víno. V současné době je na petičních arších již podepsáno 34497 občanů a další archy stále chodí.

 

Těžší oštěp pro Špotákovou

rozlite_vino.jpg Ve víně je pravda aneb těžší oštěp pro Špotákovou, aby byli  naši koulaři konkurenceschopní? Vážení, rád jsem si přečetl článek o možném plánovaném zdanění vína a argumenty proč by tomu tak mělo být. Sice občas mezi řádky vyplynulo, že pěstovat víno je bohulibá a prospěšná i nelehká a na přírodě závislá výrobní činnost, kterou nelze výrobně plánovat a mechanicky provádět a průmyslově zautomatizovat, přesto mi uniká smysl hledání „spravedlnosti zdanění“ napříč sektorem jednotlivých alkoholických segmentů.  

 

Jak je tomu s SPD pro malé vinaře

panacek4.jpg Veřejnost jistě zaznamanela, že v rámci nesmyslného návrhu Vlády ČR na zavedení nenulové sazby spotřební daně na tiché víno se objevil návrh na nezdanění drobných či malých výrobců vína, z řad producentů z ČR. Aby bylo v tomto vyjádření jasno, je třeba se podívat do směrnice EHS č. 92/83  o harmonizaci struktury spotřebních daní z alkoholu a alkoholických nápojů. Zde je jasně napsáno co je pravdou a také potvrzeno, že Vláda ČR veřejnosti neříká pravdu.

 

Prezident AK ČR se vyjádřil k návrhu na SPD na tiché víno

agrarni_komora.jpg Ve včerejším pořadu "20 minut Radiožurnálu se Štěpánkou Čechovou" na níže uvedené internetové adrese se vyjádřil  prezident AK ČR  Ing. Jan Veleba k zavedení spotřební daně u tichých vín.

 

PETICE za nulovou sazbu SPD na tiché víno

petice.jpg Svaz vinařů České republiky tímto zveřejňuje PETICI za zachování nulové sazby spotřební daně na tiché víno a žádá tímto všechny příznivce o její podpis.

 

Záznam z tiskové konference ke problematice spotřební daně

krize.jpg Vůbec poprvé v historii se vedení Jihomoravského kraje pustilo do petice proti opatření vlády. Společně se Svazem vinařů, Agrární komorou ČR a představiteli vinařů dnes ve středu 11. dubna 2012 zahájili petiční akci s cílem přesvědčit zákonodárce, aby zavedení daně na tzv. tiché víno nepodpořili.

 

Vyjádření Pavla Suchánka ke zavedení spotřební daně

ud__losti.jpg Předseda rozpočtového výboru Ing. Pavel Suchánek (ODS) se vyjádřil pro Českou televizi k záměru Vlády ČR zavést nenulovou sazbu spotřební daně na tiché víno.

 
1 2   Následující   ››