12. ročník Soutěže v řezu révy vinné zná vítěze...

soutěž v řezu_1.jpg V pátek 19. února proběhl 12. ročník mistrovstrví ČR v řezu révy vinné. Hostitelství za podpory obce Čejkovice se ujalo rodinné vinařství Škrobák. V nevlídných podmínkách poskytli Škrobákovi naopak velmi vlídné zázemí a velkou měrou přispěli k hladkému průběhu a zdravé soutěžní, přesto přátelské atmosféře. Vítězství v hlavní kategorii Elite letos putovalo do Blatnice pod Sv. Antonínkem za Janem Polehňou z Vinařství Polehňa, který již tradičně obdržel mimo jiné zlaté nůžky Bahco přímo z rukou hejtmana JmK, pana Michala Haška.    

Ženskou kategorii již podruhé za sebou opanovala Vladislava Holcmanová z Vinofruktu. A triumf valtické střední školy v kategorii juniorů potvrdil na prvním místě Petr Svoboda.
Všechny výsledky naleznete v přiloženém souboru. I přes zmíněné deštivé počasí se akce těšila velkému zájmu a potvrdila se tak vzestupná úrověň tohoto odborného podniku. Přispěly k tomu i dvě tematické přednášky pana Mehofera a Hanáka, našich hostů z rakouského Klosterneuburgu.


Pro soutěžící i hosty bylo připraveno bohaté zabíjačkové občerstvení a degustační prezentace vín čejkovickéch vinařů. První tři nejlepší ze všech tří kategorií si pak rozebrali ceny od partnerů akce v součtové hodnotě několik desítek tisíc. Mimo uvedené zlaté nůžky si absolutní vítěz vysoutěžil i zapůjčení vybraného vozu FORD od společnosti FORD Motor Company.


Pozvání přijali i čstní hosté a podporavetelé vinařských zájmů pan senátor Jan Hajda, hejtman JmK pan Michal Hašek a starosta obce Čejkovice pan Pavel Novotný.

Pořadatelem akce je Svaz vinařů ČR.
Generálním partnerem BS vinařské potřeby.
Akce se koná za podpory Jihomoravského kraje, Vinařského fondu, obce Čejkovice, spolku víno z Čejkovic a Vinařství Škrobák.
Hlavní partneři FORD CARent, KUBOTA, BAHCO.
Partneři Eika, AGROKOP HB.
Mediální partner Vinařský obzor.

Fotogalerie ze soutěže:

JHP_7045kopie.jpgJHP_7151kopie.jpgJHP_7337kopie.jpg

Ke stažení:
2016_rez_umisteni_final.pdf 2016_rez_umisteni_final.pdf (218,77 KB)
Prezentace_Martin_Mehofer.pdf Prezentace_Martin_Mehofer.pdf (4,04 MB)
Prezentace_Karel_Hanak.pdf Prezentace_Karel_Hanak.pdf (11,44 MB)