Soutěže, semináře, akce

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

ŠAMPIONEM V ŘEZU RÉVY VINNÉ SE STAL JAN POLEHŇA

sout_____v___ezu_160_100.jpg Vítězem 14. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy se stal Jan Polehňa z Blatnice pod sv. Antonínkem. Nejúspěšnější řezačkou mezi ženami byla Marie Fornůsková  ze společnosti Chateau Bzenec. V kategorii Junior vyhrál Štěpán Tesařík z Medelovy univerzity v Brně. Vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostila letos společnost VINOFRUKT.

 

Nové termíny kurzů Národního vinařského centra

NVC.jpg Předkládáme Vám přehled vinařských školení a kurzů, kterých se můžete zúčastnit během nadcházejících měsíců v Národním vinařském centru ve Valticích. Pozor! Všechny již probíhají v novém sídle – v Centru Excelence na Sobotní ulici 1029!

 

Weinparade Poysdorf 2018

weinparade.jpg Vážení vinaři, po roce opět zasílám přihlášku a podmínky účasti na regionální soutěžní přehlídku vín rakouské vinařské oblasti Weinviertel, 45. Weinparade Poysdorf 2018. Pokud budete mít zájem zúčastnit se, přečtěte si prosím pozorně přiložené materiály i tento dopis. Stejně jako v minulých letech bude soutěž pro naše vinaře organizačně zajišťovat Moravín, svaz moravských vinařů.

 

Mistrovství v řezu révy vinné se blíží, přihlašování do soutěže je stále otevřeno

sout_____v___ezu_160_100.jpg 14. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné se uskuteční v pátek 23. února 2018 od 8 hodin. Vinařské klání tentokrát hostí vinařská společnost Vinofrukt z Dolních Dunajovic. Tradiční akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby.

 

Harmonogram výstav vín pro rok 2018

ilustr_foto7.jpg Rád bych pozval všechny příznivce dobrého vína za Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Hodonín na tradiční výstavy vín. Pozvánky na jednotlivé košty vín najdete v tomto článku. Těšíme se na shledanou, Mgr. Pavel Navrátil, předseda  

 

Vinařstvím roku 2017 - VÍNO J. STÁVEK

logo_VR2017_160_100.jpg Vítězem osmého ročníku soutěže Vinařství roku 2017, pořádané Svazem vinařů ČR, se stalo vinařství VÍNO J. STÁVEK. V kategorii střední vinařství uspělo Vinařství Trpělka a Oulehla a v kategorii velké vinařství pak CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

 

Mistrovství ČR v řezu révy vinné se uskuteční v Dolních Dunajovicích

sout_____v___ezu_160_100.jpg V pátek 23. února 2018 se uskuteční již 14. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné. Vinařské klání tentokrát hostí vinařská společnost Vinofrukt z Dolních Dunajovic. Tradiční akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby.

 

Ohlédnutí za Vinařským jarmarkem 2017

jarmark.jpg Podívejte se na malé ohlédnutí za druhým ročníkem Vinařského jarmarku, který proběhl ve středu 15.11.2017 v areálu firmy Vinselekt Michlovský v Rakvicích. Na akci se prezentovalo 23 firem, které zastupovali širou paletu vinařských a vinohradnických technologií. Mezi zajímavosti, které byly k vidění patřil systém na regulované udržování vlhkosti v prostorách s dřevěnými sudy nebo novinka na stabilizace vinného kamene.

 

VINAŘSKÁ REPRE PROTI ITALŮM A PORTUGALCŮM...

FC_vinari_logo_barva_maly.jpg Je jasno. Slovinská Lublaň se o tomto víkendu stala místem losování nadcházejícího evropského fotbalového šampionátu vinařů. Ten se uskuteční na přelomu května a června 2018 právě ve Slovinsku. Naši vinaři sehrají skupinu „A“ v Goriška Brda, kde krom nasazené Itálie poměří síly i s dalším nováčkem šampionátu – Portugalskem a sousedy z Rakouska.

 

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

1_veletrhy_brno_detail.jpg Vážení partneři, dlouhodobá systematická spolupráce Regionální agrární komory Jihomoravského kraje  s Veletrhy Brno, a.s., ve věci podpory zájmů regionálních podnikatelských aktivit, vyústila v novou formu podpory aktivit producentů potravin a potravinářských surovin. Je to nově možnost prezentovat ve společné expozici úspěšných účastníků regionálních  potravinářských soutěží ZLATÁ Chuť jižní Moravy a Regionální potravina Jihomoravského kraje a dalších jihomoravských producentů své produkty.

 

VINAŘSKÝ JARMARK 2017 - bude se ukazovat, zkoušet, ochutnávat i odměňovat

jarmark.jpg Druhý ročník Vinařského jarmarku proběhne již tuto středu, tedy 15.11.2017 od 10:00 hodin . A to v areálu firmy Vinselekt MIchlovský v Rakvicích. Prezentovat se bude 23 firem. Registrovat se můžete okamžitě na marketing@svcr.cz . 10 vylosovaných návštěvníků odměníme vstupenkou v hodnotě 1700,- na prestižní Světový duel vín v Hustopečích.

 

Vinařství roku 2017 již zná své finalisty

logo_VR2017_160_100.jpg Finalisté, kteří budou bojovat o titul v osmém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou již pro letošek vybráni. O vítězství bojují malá, střední a velká vinařství. Vítězové těchto kategorií a absolutní vítěz soutěže pak budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 18. ledna v Brně.

 

Výběr finalistů do soutěže Vinařství roku

logo_VR2017_160_100.jpg V tuto chvíli je v permanenci porota, která z 51 nominovaných vinařství, z nichž 24 subjektů splnilo podmínky a proces přihlášení, vybere 9 finalistů. Porota odborníků zastupuje po třech lidech následující oblasti – vinařství, vinohradnictví, akademická půda, sommeliéři, žurnalistika, horeka a obchod vínem, architektura a design.

 

Pozvánka na školení pro vinaře

MZE.jpg Ministerstvo zemědělství – oddělení pro víno, ve spolupráci s kolegy z ÚKZÚZ každoročně ke konci roku pořádá sérii setkání s vinohradníky a vinaři za účelem seznámení se s novinkami v legislativě a případných návazných změnách, např. v Registru vinic.

 

Prezentační akce „Svatomartinský košt“ - informace pro vinaře

sm_v.jpg Vážení vinaři, oslovujeme vás v souvislosti s připravovanou akcí na podporu Svatomartinského vína, které se uskuteční dne 11.11. 2017 na náměstí Svobody v Brně.

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››