Soutěže, semináře, akce

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Ohlédnutí za Vinařským jarmarkem 2017

jarmark.jpg Podívejte se na malé ohlédnutí za druhým ročníkem Vinařského jarmarku, který proběhl ve středu 15.11.2017 v areálu firmy Vinselekt Michlovský v Rakvicích. Na akci se prezentovalo 23 firem, které zastupovali širou paletu vinařských a vinohradnických technologií. Mezi zajímavosti, které byly k vidění patřil systém na regulované udržování vlhkosti v prostorách s dřevěnými sudy nebo novinka na stabilizace vinného kamene.

 

VINAŘSKÁ REPRE PROTI ITALŮM A PORTUGALCŮM...

FC_vinari_logo_barva_maly.jpg Je jasno. Slovinská Lublaň se o tomto víkendu stala místem losování nadcházejícího evropského fotbalového šampionátu vinařů. Ten se uskuteční na přelomu května a června 2018 právě ve Slovinsku. Naši vinaři sehrají skupinu „A“ v Goriška Brda, kde krom nasazené Itálie poměří síly i s dalším nováčkem šampionátu – Portugalskem a sousedy z Rakouska.

 

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

1_veletrhy_brno_detail.jpg Vážení partneři, dlouhodobá systematická spolupráce Regionální agrární komory Jihomoravského kraje  s Veletrhy Brno, a.s., ve věci podpory zájmů regionálních podnikatelských aktivit, vyústila v novou formu podpory aktivit producentů potravin a potravinářských surovin. Je to nově možnost prezentovat ve společné expozici úspěšných účastníků regionálních  potravinářských soutěží ZLATÁ Chuť jižní Moravy a Regionální potravina Jihomoravského kraje a dalších jihomoravských producentů své produkty.

 

VINAŘSKÝ JARMARK 2017 - bude se ukazovat, zkoušet, ochutnávat i odměňovat

jarmark.jpg Druhý ročník Vinařského jarmarku proběhne již tuto středu, tedy 15.11.2017 od 10:00 hodin . A to v areálu firmy Vinselekt MIchlovský v Rakvicích. Prezentovat se bude 23 firem. Registrovat se můžete okamžitě na marketing@svcr.cz . 10 vylosovaných návštěvníků odměníme vstupenkou v hodnotě 1700,- na prestižní Světový duel vín v Hustopečích.

 

Vinařství roku 2017 již zná své finalisty

logo_VR2017_160_100.jpg Finalisté, kteří budou bojovat o titul v osmém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou již pro letošek vybráni. O vítězství bojují malá, střední a velká vinařství. Vítězové těchto kategorií a absolutní vítěz soutěže pak budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 18. ledna v Brně.

 

Výběr finalistů do soutěže Vinařství roku

logo_VR2017_160_100.jpg V tuto chvíli je v permanenci porota, která z 51 nominovaných vinařství, z nichž 24 subjektů splnilo podmínky a proces přihlášení, vybere 9 finalistů. Porota odborníků zastupuje po třech lidech následující oblasti – vinařství, vinohradnictví, akademická půda, sommeliéři, žurnalistika, horeka a obchod vínem, architektura a design.

 

Pozvánka na školení pro vinaře

MZE.jpg Ministerstvo zemědělství – oddělení pro víno, ve spolupráci s kolegy z ÚKZÚZ každoročně ke konci roku pořádá sérii setkání s vinohradníky a vinaři za účelem seznámení se s novinkami v legislativě a případných návazných změnách, např. v Registru vinic.

 

Prezentační akce „Svatomartinský košt“ - informace pro vinaře

sm_v.jpg Vážení vinaři, oslovujeme vás v souvislosti s připravovanou akcí na podporu Svatomartinského vína, které se uskuteční dne 11.11. 2017 na náměstí Svobody v Brně.

 

Zbývá deset dnu na přihlášení do soutěže Vinařství roku 2017

logo_VR2017_160_100.jpg Vážení vinaři, přihlašování do prestižní soutěže Vinařství roku 2017 je v plném proudu. Pokud jste tak ještě neučinili, neváhejte a využíjte poslední volná místa k přihlášení do této soutěže. Uzávěrka přihlášek je 15. října 2017.

 

Pozvánka na setkání s Pavlem Teličkou

hrozinek.jpg Vážení vinaři, posíláme Vám pozvánku na neformální setkání s místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou. Setkání se uskuteční v sobotu 7. října 2017 v 9:00 ve Vinařském Centru Excelence ve Valticích.

 

Vinařství roku 2017

logo_VR2017_160_100.jpg Vážení vinaři, Zasíláme vám výzvu k přihlášení do prestižní soutěže Vinařství roku 2017. Soutěž vyhlašuje Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a za významné podpory Vinařského fondu. Hlavním cílem soutěže je zviditelnit vinařství ČR a zároveň seznámit laickou i odbornou veřejnost se současnou úrovní vinařské produkce.

 

Víno Jihomoravského kraje 2017 - informace pro vinaře

logo_vinojmk_2017.jpg Vážení vinaři, informujeme vás o nové soutěži "Víno Jihomoravského kraje". Uzávěrka přihlášek: do 25. září 2017 do 16:00 hod. Posláním soutěže je zejména výběr a propagace vín, vybraných pro prezentační účely Jihomoravského kraje. Vína s titulem „Víno Jihomoravského kraje 2017“ budou nakoupena organizátorem dle podmínek statutu prezentační účely Jihomoravského kraje a budou používány jako dary pro významné návštěvy Jihomoravského kraje.

 

Zpráva Vinum Gradecense - Hradecký pohár vína 2017

hr.png Ve středu 30. 8. a ve čtvrtek 31. 8. 2017 se pod záštitou primátora města Hradce Králové a za podpory generálního partnera Kooperativy pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group, konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov již 11. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením pana Jiřího Čábelky zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

 

VINUM GRADECENSE HRADECKÝ POHÁR VÍNA

hr.png Vážení vinaři, vážení obchodníci s vínem a dovozci, je nám potěšením pozvat Vás jménem organizačního výboru na již 11. ročník mezinárodní soutěže vín Hradecký pohár vína, která proběhne pod záštitou primátora města Hradce Králové MUDr. Zdeňka Finka. Garantem soutěže a odborným vedoucím hodnocení je pan Jiří Čábelka. Hodnocení vín se uskuteční ve ve středu 30. 8. a ve čtvrtek 31. srpna 2017 v Kongresovém sále Hotelu Černigov v Hradci Králové.

 

Fotbalová reprezentace vinařů ČR začíná přípravu na evropský šampionát ve Slovinsku

FC_vinari_logo_barva_maly.jpg Po několikaměsíčních přípravách vznikl ke 2. srpnu  2017 oficiálně fotbalový oddíl FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY, z.s. Z něho se bude generovat reprezentační výběr, který tuzemské vinaře pojede v příštím roce zastupovat na Mistrovství Evropy do Slovinska. Již tento čtvrtek, tedy 17.8.2017 od 18:00 sehrají vinaři první přátelské utkání symbolicky v největší vinařské obci ČR, ve Velkých Bílovicích proti místnímu TJ.

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››