Revoluční řešení v boji proti krystalům ve víně

zenith_logo.JPG Trápíte se každoročně s nepříjemným vinným kamenem, který znehodnocuje vaše víno? Váháte, který přípravek pro stabilizaci vína zvolit? Vyzkoušejte unikátní novinku ZENITH® UNO a sami se přesvědčte o jeho vysoké účinnosti, rychlém a velmi jednoduchém způsobu použití a hlavně dlouhodobém stabilizačním efektu. ZENITH® UNO přináší revoluční řešení i do vašeho sklepa.

Tento užitečný pomocník je určený pro stabilizaci vinného kamene, tedy hydrogenvinanu draselného ve víně.  Používá se ve vínech, která již byla vyčeřena, prošla procesem stabilizace bílkovin a barviva, filtrací a čekají na plnění do lahví. V tuto chvíli stojí vinař před důležitým rozhodnutím, jakým způsobem zabránit vzniku krystalů ve víně. V době, kdy je 90 % produkce určeno pro zákazníky nakupující v supermarketech a maloobchodních prodejnách, je tzv. „sněžení“ v lahvi vína velmi nežádoucím projevem.

Použití přípravku  ZENITH® UNO nevyžaduje žádnou investici do speciálního vybavení. Jedná se totiž o čirý roztok na bázi polyaspartátu draselného, který se v podobě aminokyseliny kyseliny asparágové přirozeně vyskytuje v hroznech. Samotný stabilizační proces probíhá rychle bez požadavků na kvalifikovanou obsluhu.

Vývoj přípravku  ZENITH® UNO probíhal téměř 10 let v rámci výzkumného projektu  společnosti ENARTIS s renomovanými zahraničními univerzitami z evropských zemí, jako např. Francie, Itálie, Španělsko a dalšími.

Proč je ZENITH® UNO oproti jiným stabilizátorům unikátní?

• Je velmi účinný a může být použit ke stabilizaci velmi nestabilních vín.

• Zajišťuje dlouhodobý stabilizační účinek.

• Neovlivňuje filtrovatelnost vína.

• Nereaguje s barevnými složkami v červeném víně.

• Je odolný vůči vysokým teplotám, proto může být použit při stabilizaci vín podrobených pasterizaci.

• Nízké pH a obsah oxidu siřičitého zajišťují dlouhodobou mikrobiologickou stabilitu roztoku.

Více informací o produktu

Přípravek Zenith zakoupíte pouze v prodejnách a na e-shopu
BS vinařské potřeby s.r.o.

BS_plakat_A4_stop_krystalum_ve_vine.pdf BS_leták_stop_krystalum_ve_vine.pdf (48,92 KB)