Pravidla e-mailingu

V rámci jednotné regulace a stejných pravidel pro všechny členy SV ČR, ale také pro třetí osoby vydává Svaz vinařů tento vnitřní předpis, který stanovuje pravidla rozesílání komerčních i nekomerčních sdělení odběratelům e-news v elektronické komunikaci členů SV ČR.

 

 • „Nekomerční“ sdělení – jedná se o sdělení, které je jednorázové, je závislé na rychlosti rozeslání členům SV ČR a je vysoce aktuální. Jedná se např. o anonci prodeje či poptávky sazenic zbylých z výsadby, anonce na poslední možnost přihlášení na semináře, anonce konání výstavních akcí, zájezdů, které pořádají členové SV ČR, aktuální nabídky a poptávky hroznů v době vinobraní, apod. Nevztahuje se na prodej strojů a zařízení. Zadávat taková sdělení mohou jen členové SV ČR ve vztahu ke svým produktům. Pro nečleny je služba zpoplatněna částkou 500 Kč/zpráva bez DPH.
 • „Komerční sdělení“ – jedná se o sdělení komerčního typu od firem na prodej služeb, výrobků apod.
  • Cena za rozeslání komerčního sdělení prostřednictvím mailingu je stanovena na 1000,- Kč/zpráva.
  • Inzerent v časopise Vinařský obzor s minimální plochou ½ strany má nárok na jedno rozeslání zdarma. Podmínkou je závazná objednávka inzerce.
  • Inzerent v časopise Vinařský obzor, který za posledních 12 měsíců inzeroval za více jak 30 tis Kč bez DPH má možnost nechat rozeslat 2 komerčních sdělení v následujícím roce. Podmínkou je závazná objednávka inzerce.
  • Inzerent v časopise Vinařský obzor, který za posledních 12 měsíců inzeroval za více jak 50 tis Kč bez DPH má možnost nechat rozeslat 5 komerčních sdělení v následujícím roce. Podmínkou je závazná objednávka inzerce.
  • Inzerent v časopise Vinařský obzor, který za posledních 12 měsíců inzeroval za více jak 100 tis Kč bez DPH má možnost nechat rozeslat 10 komerčních sdělení v následujícím roce. Podmínkou je závazná objednávka inzerce.
  • Členové SV ČR mají nárok na rozeslání jednoho komerčního sdělení ročně zdarma.

Inzeráty jsou 48 hodin zobrazovány pouze členům SV ČR a následně jsou přístupné všem.

Ostatní případy zde nepopsané budou zařazeny do kategorie nekomerční resp. komerční na základě rozhodnutí výkonného ředitele SV ČR.

Představenstvo SV ČR dne 27. 5 2009