Pozvánka k účasti na projektu „Představení českých vinařů v Nizozemsku“ dne 6.6.2017 v Haagu

czechtrade.jpg Velvyslanectví ČR v Haagu s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí organizuje projekt ekonomické diplomacie „Představení českých vinařů v Nizozemsku“ s hlavní akcí (degustační VIP oběd a ochutnávka vín pro odbornou a diplomatickou veřejnost) dne 6.6.2017 na rezidenci velvyslankyně J. Reinišové v Haagu.

Velvyslanectví nabízí exkluzivní prostor a kontakty pro 10 českých vinařství, která se mohou v rámci projektu představit náročnému nizozemskému trhu. Projekt je organizován ve spolupráci s agenturami CzechTourism a CzechTrade.

Velvyslanectví České republiky v Haagu vyzývá všechna moravská a česká vinařství, která by měla o účast na tomto projektu zájem, o jeho vyjádření nejpozději do 15.5.2017 na e-mailovou adresu commerce_hague@mzv_cz.

Proč by se měla vinařství zúčastnit?

Klíčovou osobou projektu a garantem odborné kvality, společně a v koordinaci se ZÚ Haag, je paní Janna Rijpma-Meppelink, zakladatelka unikátního konceptu NOMOH - www.nomoh.nl, sommeliérka, spisovatelka a novinářka píšící o víně, konzultantka & konferenciérka, členka F.I.J.E.V., která je českého původu.

Cílem projektu je zvýšení prodeje českých vín v Nizozemsku min. o 1 mil. Kč, resp. na cca 10 mil. Kč ročně.

Nizozemský trh s vínem je sice velmi náročný a většinou s vysokým tlakem na ceny vín, ale může zároveň sloužit jako brána do světa nebo aspoň do ostatních zemí Beneluxu.

Nizozemský trh - trendy (PDF, 218 KB) nabízí růst zejména prostřednictvím vinařských eshopů a v prodeji organických vín a bio vín.

Stále nám zbývá místo pro 5 vinařství a vzhledem k tomu, že je účast zdarma, tak by byla jistě škoda této příležitosti nevyužít.

Se srdečným pozdravem

Roman Holý

First Secretary / První tajemník

Economy and Trade / Ekonomika a obchod