Ocelové vinohradnické sloupky s revolučním povlakem

synpro.jpg SYNPRO, s.r.o. vstupuje na český trh s vinohradnickými sloupky s povrchovou úpravou Magnelis. Zinková lázeň, do které je plech ponořen, obsahuje 3,5% hliníku a 3% hořčíku. Právě obsah hořčíku je zde klíčový, neboť na celém povrchu podkladového kovu vytváří ochrannou vrstvu, u níž je odolnost vůči korozi až 10x vyšší než u galvanického zinkování.

Magnelis® je výsledkem práce belgického centra výzkumu a vývoje ArcelorMittal v Ghentu. Největší přidanou hodnotou nového vinohradnického sloupku je samoregenerační schopnost povlaku. Ta dokonale chrání nejvíce namáhaná místa, která jsou nejsnadněji napadaná korozí, a to odkryté hrany. Při narušení povlaku se totiž Magnelis® dokáže sám opravit, a prodloužit tak životnost celého ocelového systému," uvádí v tiskové zprávě Tapas Rajderkar, generální ředitele společnosti ArcelorMittal Ostrava.

Magnelis® poskytuje odkrytým ořezaným hranám, zejména u háčků a otvorů, ochranu v podobě tenkého filmu na bázi zinku s hořčíkem, čímž zabraňuje vzniku koroze. Odolnost materiálu s novou povrchovou úpravou začali s úspěchem využívat i výrobci silničních svodidel. Po mnoha desetiletích od prvního osazení silnic v Česku svodidly se tak v červenci loňského roku objevily na prvních úsecích dálnice D1 poprvé svodidla s dokonalejším povlakem, než je povlak zinku.   Tradiční český výrobce vinohradnických sloupků, akciová společnost Agropodnik, a.s. Valašské Meziříčí, vyrábí řadové sloupky s háčky, a krajové sloupky s otvory jak s povlakem z Magnelisu, tak galvanicky zinkované.  Standardní řadové sloupky s rozměry 35 x 50 x 2500 mm a krajové sloupky s rozměry 50 x 50 x 2700 mm tvoří základ ocelové konstrukce moderního vinohradu. Samozřejmostí jsou doplňky, jako např. vodící dráty, dráty pro dvojdrátí, fixační kotvy ke krajovým sloupků, opěrné tyče k sazenicím a další potřebné komponenty.  Prodej vinohradnického sortimentu Agropodniku, a.s. Valašské Meziříčí od léta loňského roku nově zajišťuje společnost SYNPRO, s.r.o. z Velkých Bílovic. Mimo prodej vinohradnické konstrukce se zabývá zemědělskou, komunální a vinařskou technikou, a to jak jejím prodejem, tak i záručním a pozáručním servisem.

Pro více informací klikněte prosím ZDE

synpro1.jpg synpro2.jpg