Nabídka PIWI odrůd vhodných pro ekologické vinohradnictví

ilustr_foto1.jpg Vážení vinaři, v letošním roce je možnost objednání sazenic PIWI odrůd Solaris, Muscaris, Johanniter, Souvignier gris a Regent. Předností těchto odrůd je jejich rezistence vůči houbovým patogenům, vhodnost pro ekologické pěstování révy vinné a potenciál k produkci velmi kvalitních přívlastkových vín.

PIWI (pilzwiderstandsfähige) odrůdy jsou interspecifické odrůdy révy vinné, které se vyznačují odolností proti houbovým chorobám a jsou velmi úzce spojovány s ekologickým vinohradnictvím. Tyto odrůdy disponují odolností vůči významným chorobám révy vinné, mezi které řadíme plíseň révy vinné a padlí révové. Díky dlouhodobému výzkumu na molekulární úrovni byly objeveny geny rezistence vůči těmto chorobám. Výsadbou těchto sazenic na Vaší vinici prakticky z velké míry eliminujete náklady spojené s použitím fungicidů v průběhu vegetace. Rostliny jsou dolnější vůči patogenům, se kterými každoročně svádíte boj, a přitom jsou schopny poskytnout velmi kvalitní jakostní vína i jakostní vína s přívlastkem při zachování vysokého potenciálu ke tvorbě požadovaných senzorických vlastností.
V letošním roce plánujeme rozšířit naši nabídku o sazenice moštových PIWI odrůd Johanniter, Muscaris, Regent, Solaris a Souvignier gris. Sazenice je nutné předem rezervovat (do 29. 2. 2016) na našich prodejnách či u obchodních zástupců.

Cena sazenice 50 Kč vč. DPH.
Při odběru nad 500 ks individuální cena.

Podrobnosti k nabízeným odrůdám zde.