Soutěže, semináře, akce

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››

Weinparade 2017

weinparade.jpg Nejlepší vína z vinařské oblasti Weinviertel, ale také z Moravy jsou vybrána! Degustační komise složená výhradně z rakouských degustátorů letos ocenila na tisíc vín z vinařské oblasti Weinviertel a vinařů z Moravy.

 

MISTROVSTVÍ ČR V ŘEZU RÉVY VINNÉ LETOS OVLÁDLY ŽENY

__ez_r__vy_2017.png Překvapivé výsledky přinesl letošní 13. ročník Mistrovství ČR v řezu révy. Přední příčky v hlavní kategorii poprvé v historii soutěže ovládly ženy. Celkovou vítězkou se stala  Martina Klašková z Vinofruktu Dolní Dunajovice. Netradiční vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostilo letos vinařství Château Valtice - Vinné sklepy Valtice.

 

Pozvánka na vinohradnicko-vinařské semináře Moravínu 2016

moravin.jpg Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční třídenní vinohradnicko-vinařské semináře s mezinárodní účastí pořádané Moravínem, svazem moravských vinařů ve dnech 7., 8. a 9. února 2017 HOTEL CENTRO HUSTOPEČE.

 

MISTROVSTVÍ VINAŘŮ V ŘEZU RÉVY VINNÉ HOSTÍ CHÂTEAU VALTICE

__ez_r__vy_2017.png O prestižní trofej unikátní zlaté nůžky letos budou soupeřit řezači ve vinici Château Valtice – Vinné sklepy Valtice. 13. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné se právě zde koná v pátek 10. února a již tradičně jej pořádá Svaz vinařů ČR a společnost BS vinařské potřeby. Vše za podpory Jihomoravského kraje, města Valtice a Château Valtice.

 

Concours Mondial 2017 se bude konat ve Španělsku

concours_mondial.png Na této prestižní soutěži vín, která se koná 5-7. května se očekává přes 9 000 vzorků, které ohodnotí 320 degustátorů z celého světa. Concours Mondial de Bruxelles jako jedna z největších a nejprestižnějších vinařských soutěží na světě pokračuje na své trase přes nejvýznamnější evropské vinařské oblasti až do španělského Valladolid.

 

Proběhlo historicky první Tenisové mistrovství ČR vinařů

tenisove_mistrovstvi.png Znojmo se 23.11.2016 stalo hostitelem několika tenisových nadšenců. To by samo o sobě nebyl stav nikterak neobvyklý. Tím, že se však jednalo pouze o vinaře, případně o příslušníky vinařské branže nebo obchodní partnery SVČR, tak už akce zcela obvyklou nebyla. Ba naopak, jednalo se o jakýsi milník, šlo o první ročník Tenisového mistrovství ČR vinařů. A vítězství na turnaji čtyřher putovalo do tradiční vinařské destinace, do Valtic.

 

Nové termíny kurzů o víně - Úvod do degustace vína již v pondělí 17. října!

Nacvik_servisu_vin_400.jpg Zveřejňujeme přehled kurzů, které se uskuteční v Národním vinařském centru do konce roku 2016. Pokud jste ještě neabsolvovali náš nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kurz Úvod do degustace vína , máte k tomu hned několik příležitostí. Do konce roku jsou naplánovány ještě tři termíny:

 

Veletrh Top Wine China 2017

top_wine_china_14361_1.jpg Dobrý den, přeposílám nabídku veletrhu vín Top Wine China, který se bude konat 22.-24.05.2017  v Pekingu. Spolu s CzechTrade tento veletrh hodnotíme jako potenciálně efektivní a pokud by se mezi českými a moravskými vinaři vyskytl zájem, mohu jej navrhnout na seznam veletrhů s oficiální účastí MZe na rok 2017.

 

Česko-americké zemědělské podnikatelské fórum

skoleni.jpg Vážené dámy, vážení pánové, Hospodářská komora ČR byla pověřena Ministerstvem zemědělství ČR organizací doprovodné incomingové mise nákupčích potravin a nápojů z USA. V rámci této mise pořádá HK ČR ve spolupráci s MZe ČR Česko-americké zemědělské podnikatelské fórum, které se uskuteční v budově Ministerstva zemědělství ČR (Těšnov 65/17, Praha 1, zasedací místnost 101, 1. patro) ve středu 12.10.2016 od 14 hodin.  

 

Mise českých firem na mezinárodní veletrhy v Chengdu a Qingdao (CN)

export.jpg U příležitosti kooperačního veletrhu West China Intenational Fair 2016 proběhne 1. – 9. 11. 2016 mise českých firem do západočínského města Chengdu a východočínského města Qingdao.

 

Salon vín - národní soutěž vín 2017

Salon.jpg Vážení vinaři, dovolujeme si Vás pozvat k účasti Vašich vín v 17. ročníku Salonu vín – národní soutěži vín 2017. Jedná se o nejvyšší národní soutěž vín, pořádanou Národním vinařským centrem, o.p.s. pod odbornou garancí Svazu vinařů ČR a záštitou prezidenta České republiky a ministra zemědělství České republiky.

 

Gratulace k vítězství v soutěži Makro Vinař roku 2016!

logo2016_200x143.jpg Prezident Svazu Tibor Nyitray tímto gratuluje jménem SV ČR  vinařství Zámecké vinařství Bzenec, které se stalo vítězem v prestižní soutěži Makro Vinař roku 2016 a také všem úspěšným finalistům, zejména stříbrnému Vinařství Volařík a bronzovému vinařství Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice

 

62. německý vinařský kongres a INTERVITIS INTERFRUCTA HORTITECHNICA 2016

ivif_logo.jpg Svaz německých vinařů ve spolupráci s veletrhem INTERVITIS INTERFRUCTA HORTITECHNICA ve Stuttgartu pořádají ve dnech 27. – 30. Listopadu 2016 již 62. německý vinařský kongres. Německý svaz vinařů prostřednictvím Svazu vinařů České republiky zve zájemce z řad odborné i laické veřejnosti k účasti na tomto odborném podujetí.

 

Výzva vinařům k prezentaci na veletrzích Prowein a Danubius Gastro 2017

prowein.jpg Na svém zasedání dne 16.6. 2016 rozhodla Rada Vinařského fondu o realizaci společné expozice ČR na veletrzích Prowein Düsseldorf a Danubius Gastro 2017 zajišťované Vinařským fondem. Podmínkou realizace je účast minimálně 14 vinařů - spoluvystavovatelů na veletrhu. Bližší informace a podmínky k jednotlivým veletrhům níže.  

 

NA VINOHRADNICKÝ DEN - KÁZÁNÍ VE VINICI TAKÉ AUTOBUSEM…

kazani.jpg již za necelý týden, přesně ve středu 22.6. proběhne ve vinicích nad Přítlukami vinohradnický den pořádaný Svazem vinařů ČR.  Prezentovat své zavedené produkty a služby, ale především novinky a inovace pro vinohradnictví bude na patnáct společností. Kromě statických prezentací bude probíhat téměř dvacet ukázek přímo ve vinicích. Ve sponech od 120 do 240cm. Setkáte se s novinkami stran vytahování letorostů, osečkování, svoji funkčnost v terénu představí secí stroj, nesený rosič, diskový promítač, defoliátor a mnoho dalšího. Připravena je i odborná přednáška vazaná na vinohradnické poradenství. Akce startuje v 9:00.    

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››