Informace a stanoviska Svazu

 

‹‹   Předchozí   1 2 3   Následující   ››

Moravští a čeští vinaři nesouhlasí se zavedením spotřební daně na tichá vína

TZ.jpg Velké Bílovice – Mezi úterními návrhy vlády, které mají pomoci zvýšit stabilitu státního rozpočtu, se objevilo zavedení spotřební daně na tichá vína. Toto opatření Svaz vinařů České republiky jednoznačně odmítá jako opatření absurdní, nesmyslně zatěžující vinaře a s minimálním reálným dopadem.  

 

Informace z jednání představenstva ze dne 29. 3. 2012

PSV__R.jpg 29. 3. 2012 proběhlo druhé jednání nově zvoleného představenstva Svazu vinařů České republiky. Úvodem jednání byl přivítán Ing. M. Olbrecht, který bude v představenstvu pracovat za Českomoravský svaz vinařských podniků. Současně byla podána informace o rezignaci a následného ukončení členství ve Svazu pana Ludvíka Maděřiče.

 

Zpřesnění výkladu k hlášení o nákupu

panacek4.jpg Vážení vinaři, protože se na webu vinarske asociace, ale i u nás v mailu objevily pochybnosti k výkladu nově navrženého textu, jako pozměňovacího návrhu Senátu PČR k novele zákona o vinohradnictví a vinařství, prezentujeme zde výklad pro všechny, kteří nemají zcela nastudovánu vinařskou legislativu. Tento výklad je konzultován se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

 

Svaz podporuje úpravu povinnosti podávat hlášení o nákupu vína

PSV__R.jpg Velké Bílovice - Novela zákona o vinohradnictví a vinařství obsahující mj. plošnou povinnost vést evidenci a hlásit nákup vína se v rámci legislativního procesu aktuálně dostala do Senátu, kde sílí tlaky na její úplné zrušení. Svaz vinařů s úplným rušením nesouhlasí a po Senátu požaduje vrácení zákona poslanecké sněmovně s pozměňujícím návrhem, který by stanovil spodní hranici objemu nakoupené vína, o níž by se povinnosti podávat hlášení odvíjelo.

 

Informace z jednání představenstva ze dne 1.3.2012

PSV__R.jpg Dne 1. 3. 2012 proběhlo zasedání nově zvoleného představenstva Svazu vinařů České republiky. Představenstvo se zabývalo aktuální povolební situací ve Svazu a konstatovalo, že Svaz má legitimně zvolené vedení a vyjádřilo jasnou podporu v mandátu místopředsedovi SV ČR Ing. Josefu Svobodovi, který byl valnou hromadou SV ČR pověřen funkcemi předsedy.

 

Stanovisko Svazu k zavedení spotřební daně z tichého vína

stanoviskoSV___R.jpg Svaz vinařů České republiky zásadně odmítá oficiální návrh ministra M. Kalouska (TOP09) pro zavedení spotřební daně z tichého vína ve výši 10 Kč/litr.

 

Svaz vinařů České republiky zvolil nové vedení

VHSVCR.jpg Ve Velkých Bílovicích proběhlo 21. 2. 2012 jednání řádné valné hromady Svazu vinařů ČR, které mělo jako hlavní program jednání zvolit nové vedení Svazu. Vzhledem k tomu, že se jediný kandidát na předsedu Ing. Jiří Sedlo, CSc. své kandidatury vzdal a nový kandidát nebyl z důvodu termínů daných Stanovami navržen, povede Svaz vinařů ČR znovuzvolený místopředseda pro Moravu Ing. Josef Svoboda, ředitel společnosti Habánské sklepy, spol. s r.o.  

 

Prohlášení

VHSVCR.jpg Vážení členové Svazu vinařů České republiky, pravděpodobně jste již zaregistrovali kritiku SV ČR, která se objevila v médiích. Vzhledem k tomu, že mám tu čest být předsedou Svazu, dovoluji si Vám všem adresovat následující prohlášení:  

 

Vyjádření představitelů Svazu k problematice VF

PSV__R.jpg Vážení vinaři, v  uplynulých dnech se objevily polemické názory týkající se několika oblastí vinařství a vinohradnictví v České republice. Jedním z diskutovaných bodů je užitečnost zachování Vinařského fondu, respektive mechanismus dělení finančních prostředků, které Vinařský fond spravuje a používá na podporu marketingu moravských a českých vín.    

 

Reportáž s vyjádřením politiků k SPD

ud__losti.jpg Většina poslanců se postavila proti návrhu ministra financí Miroslava kalouska uvalit na víno novou spotřební daň. S plánem nesouhlasila nejen většina poslanců ODS a Věcí veřejných, ale i Kalouskovi spolustraníci za TOP 09  v čele s předsedou Karlem Schwarzenbergem.

 

Vyjádření ministra zemědělství k návrhu na zavedení nenulové sazby SPD u tichého vína

dotace.jpg Ve včerejších (6.2.2012) Impulsech Václava Moravce na rádiu Impuls byla probírána také spotřební daň na tiché víno. Níže si můžete přečíst přepis včerejší diskuse.

 

Svaz vinařů oceňuje podporu ministra zemědělství a hejtmana Jihomoravského kraje

stanovisko.jpg   Jménem Svazu vinařů České republiky velmi oceňuji podporu, kterou nám v úsilí o odvrácení úvah o zavedení spotřební daně na tichá vína poskytl ministr zemědělství Ing. Petr Bendl a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek.  

 

Stanovisko k evidenci nákupu vína

P__edstavenstvo.jpg   Z důvodu šíření různých nepřesných informací vydává Svaz vinařů následující stanovisko:  

 

Česká republika je pro zachování výsadbových práv révy vinné po roce 2015

MZE.jpg 31.5.2011 - Tisková zpráva – Česká republika podporuje zachování výsadbových práv i po roce 2015. Vede ji k tomu především obava z nadbytku vína na trhu Evropské unie a také zásadní nesouhlas s plýtváním evropskými penězi. Ty byly v posledních třech letech vyplaceny vinařům, kteří se vzdali svých vinic bez možnosti jejich obnovy. Dosavadní systém výsadbových práv révy vinné působí podle názoru ministerstva i samotných vinařů jako stabilizátor produkce vína v EU a napomáhá zvyšování kvality evropských vín, včetně vín z Moravy a z Čech.

 

Stanovisko SV ČR k výsadbovým právům

P__edstavenstvo.jpg   Svaz vinařů ČR dlouhodobě podporuje zachování výsadbových práv i po roce 2015. Důvodem jsou jednak ohromné prostředky, které byly v posledních třech letech vyplaceny těm vinařům, kteří se vzdali svých vinic bez možnosti jejich obnovy a pak především obava z nadbytku vína na trhu EU, takže i v ČR.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3   Následující   ››