Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30   Následující   ››

Svátek růžových vín v Praze

ruzove_1.jpg Každoročně 1. května od 10 do 18 hod. v areálu Pražského Hradu pořádá Vinařský fond Svátek růžových vín. Letos již podeváté bude pro návštěvníky akce připraveno k ochutnání na sto moravských a českých růžových vín a klaretů.

 

Nová prováděcí vyhláška zákonu o vinohradnictví a vinařství

MZE.jpg Vážení vinaři, v příloze tohoto článku najdete novou vyhlášku provádějící zákon o vinohradnictví a vinařství. Tato vyhláška má číslo 88/2017 Sb. a nahrazuje původní vyhlášku č. 323/2004 Sb. v platném znění. Vyhláška 323/2004 Sb. se novou vyhláškou k 1. 4. 2017 ruší.

 

ALGINIT - přírodní eko-bio pomocná půdní látka

alginit_perex.png ALGINIT je mimořádný přírodní produkt, určený pro široké využití v zemědělství, vinohradnictví, zahradnictví, sadařství, lesním hospodářství. Má dlouhodobý účinek v půdě (3-5 let) a pro velkou sorpční schopnost je výborným regulátorem vlhkosti a udržitelnosti sorpčního komplexu v půdě s výrazným protierozním efektem. Blokuje odtok vody do nižších horizontů půdy. Je alternativou chlévského hnoje, obsahuje až 40% humusu.

 

Povolení pro novou výsadbu - příprava nových možností podpory

ukzuz.jpg Povolení na novou výsadbu běží již druhým rokem a MZe pro letošní rok prodloužilo lhůtu pro podávání žádostí na novou výsadbu až do konce března 2017. Současně se zdá, že by mohly být vyslyšeny požadavky Svazu vinařů ČR pro rozšíření popdor Programu rozvoje venkova a mohla by být podpořena nová výsadba nejen dotací na výstavbu drátěnky, ale také nově podporou na nákup sazenic. Současně se otevírá možnost na PGRLF, kde by mělo být způsobilé čerpat dotaci na podporu úroků z uvěrů nejen na výstavbu nové drátěnky, ale také na podporu úroku z úvěru na nákup sazenic.    

 

SZIF začíná vydávat rozhodnutí pro pěstitele ovoce, zeleniny a révy vinné v rámci několika dotačních opatření

SZIF.jpg Praha 20. března 2017 – K dnešnímu datu začíná Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vydávat rozhodnutí pro pěstitele ovoce v rámci Dobrovolných podpor vázaných na produkci a zároveň také na Integrovanou produkci ovoce, révy vinné a zeleniny s jahodníkem jako součásti Agroenvironmentálně-klimatických opatření.

 

Víno Tirnavia, IWC 2017

tirnavia.jpg Vážení priatelia, v mene organizačného výboru súťaže Víno Tirnavia IWC, si vás dovoľuje pozvať na 15. ročník podujatia, ktoré je dnes na Slovensku považované za najprestížnejšiu vinársku súťaž.   Účasťou na súťaži nezískavate iba možnosť získať niektoré z ocenení, ale každé víno ktoré sa zúčastní súťaže je automaticky zverejnené na stránke Vínko.sk a taktiež máte možnosť uverejniť popis svojho vinárstva, fotogalériu viníc atď.

 

Budoucí podoba Společné zemědělské politiky

eu.jpg Vážení vinaři, zdvořile Vás žádáme o vyplnění dotazníku, který je velmi důležitý, protože bude sloužit jako podklad pro tvorbu budoucí potřeby Společné zemědělské politiky. Více informací naleznete v článku samotném. Dotazník o budoucí Společné zemědělské politice - AGRI

 

Ohlédnutí za únorovým mistrovstvím v řezu révy vinné

__ez_r__vy_2017.png Touto dobou před měsícem jsme již znali vítěze prestižní odborné soutěže v řezu révy vinné. Valtice 10. února hostili podnik, který byl hned v několika ohledech netradiční. Rozhodli jsme se Vám atmosféru z dějiště ještě jednou přiblížit v podobě krátkého filmu. Vy můžete zavzpomínat na den nedávno minulý a současně se těšit na pokračování v podobě Mistrovství ČR v řezu révy vinné 2018. A kam se posuneme? Třeba pracovní příslušnost vítězky letošního ročníku napoví...

 

Novela vinařského zákona

ukzuz.jpg Od 1.4.2017 přichází v platnost novela vinařského zákona, která s sebou nese jisté povinnosti. Změny se budou týkat jak pěstitelů révy vinné, tak i výrobců, příjemců a obchodníků se sudovým vínem, proto Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s dotčenými správními úřady spustilo informační web www.vinarskyzakon.cz .

 

Čtyřdenní zájezd do Maďarska – vinařská oblast Tokaj

moravin.jpg MORAVÍN, svaz moravských vinařů, z. s. pořádá a srdečně ze na čtyřdenní odborný vinařský zájezd do Maďarska - vinařská oblast Tokaj. Zájezd se uskuteční v termínu středa 29. března – sobota 1. dubna 2017 a k dispozici jsou stále volná místa!

 

Vinařský věstník - únor 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Výzva k přihlášení vín do výběrového řízení k zařazení do Vinotéky CM

Bez_n__zvu.png Vážení vinaři, ve spolupráci se Svazem vinařů ČR si Vám dovolujeme předložit výzvu k účasti ve  Vinotéce Concentus Moraviae (dále jen Vinotéka CM) zaměřené na prodej a prezentaci špičkových moravských vín.

 

Právě probíhá 4. kolo dotačních operací z PRV

uniconsulting.png Dovolujeme si Vám představit aktuální přehled dotačních operací, o které se můžete nyní ucházet. Pokud si nevíte s podáním žádostí rady, pomůžeme Vám. Poskytujeme jednotlivé konzultace i kompletní dotační servis. Odevzdání žádostí o dotace probíhá ve dnech 4. 4. 2017 – 24. 4. 2017.  

 

Seminář - aktuální technologie pro integrovanou produkci

biocont.jpg Firma BIOCONT LABORATORY spol. s r.o. si Vás dovoluje pozvat na Seminář zaměřený na aktuální technologie pro integrovanou produkci. Termín: 15. března 2017 Místo konání: Hustopeče, Hotel Centro, Husova 8, 693 01 Hustopeče

 

Víno 66,6 a nic navíc

obchod.jpg Vážení vinaři,  dovoluji si Vás oslovit s nabídkou účasti výstavě Víno 66,6 a nic navíc , která je letos již 6. rokem součástí velkobílovické výstavy vín. Jedná se o možnost dát k porovnání vína, jež byla minimálně ovlivněná vnějšími vstupy, nejlépe z vinice vedené organickými postupy, s minimem síření, preferencí zrání v dřevěných sudech, déle macerovaná i bílá apod.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30   Následující   ››