Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30   Následující   ››

Přikyselování 2017 - Opatření obecné povahy

MZE.jpg Na základě požadavku Svazu vinařů ČR a následné žádosti MZe ze dne 16. 8. 2017, nám bylo doručeno na Svaz "Opatření obecné povahy,  kterým se v ČR povoluje výjimka vyplývající z přílohy VIII části C bodu 6 nařízení EP a Rady (EU) č. 1308/2013 spočívající v přikyselování výrobků uvedených v příloze VIII části C bodu 1 nařízení EP a Rady (EU) č. 1308/2013", pro všechny producenty vína v ČR.

 

Zpráva Vinum Gradecense - Hradecký pohár vína 2017

hr.png Ve středu 30. 8. a ve čtvrtek 31. 8. 2017 se pod záštitou primátora města Hradce Králové a za podpory generálního partnera Kooperativy pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group, konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov již 11. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením pana Jiřího Čábelky zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

 

Valná hromada PIWI International 24.8. – 27.8. 2017 ve Francích a návštěva JKI Geilweilerhof

piwi.jpg Ve dnech 24.8. až 27.8. jsme se spolu s Ing. Pavlem Herkem, MBA, Ing. Asií Khafizovou, PhD., Ing. Františkem Mádlem a Doc. Ing. Milošem Michlovským, DrSc. zúčastnili valné hromady organizace PIWI International v LWG (Bayerische Landesanstalt für Weinbau und Gartenbau) Veitshöchheim, exkurze po vinařské oblasti Franken a 28.8. jsme navštívili Julius Kühn-Institut (JKI) v Geilweilerhofu.

 

Nové švýcarské PIWI odrůdy

piwi.jpg Šlechtitel révy vinné Valentin Blattner ve Švýcarsku vytvořil v posledních téměř třiceti letech desítku odrůd, které v Německu úspěšně selektuje a množí Volker Freytag. Tyto odrůdy se rozšiřují po Evropě, zvláště v severních oblastech (Německo, Švýcarsko, Lucembursko, Rakousko, Holandsko, Anglie, Belgie, Dánsko, Polsko). Některé jsou i v České republice.

 

Přípravky Lamothe Abiet

vinarskyraj.jpg Lamothe-Abiet je vůdčí společností v oblasti technologie výroby vína. Z velké části se na tom podílí trvalá inovace produktů a jejich charakteristická špičková kvalita. Zaměstnanci naší společnosti úzce spolupracují s producenty vín po celém světě, navíc máme výborné vazby s enology a enologickými laboratořemi.

 

Akční sezóna v ráji

vinarskyraj.jpg Společnost VINAŘSKÝ RÁJ si pro Vás připravila akci s názvem Akční sezóna v ráji. Budou pro Vás připraveny různé vinařské technologie za akční ceny. Akce se uskuteční od 4. 9. - 31. 10. 2017. Konktrétní informace najdete v letáku, který je přílohou tohoto článku.

 

Světový veletrh pro nápojový průmysl a liquid-food

drinktec2013_marketing_300x217.jpg Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě veletrhu drinktec, jehož se účastní rekordních 1 600 firem ze 75 zemí (z toho 35 firem z Česka) na výstavní ploše 154 000 m2, očekává se návštěva 75 000 obchodníků ze 170 zemí světa! Veletrh představí komplexní technologické procesy: od výroby přes plnění a balení až po prodej nápojů a tekuté stravy - suroviny, přísady do nápojů, včetně logistických řešení.

 

Vinařství SPIELBERG hledá šéfa vinohradů

100923_SPIELBERG_logo_krivky.jpg Vinařství SPIELBERG z Archlebova, hospodařící na 65 ha vinic hledá vinohradníka/vinohradníci. Nástup – únor až duben 2018.

 

Nabídka nerezových nádrží

vinarskyraj.jpg Připravte se na sezonu a využijte nákupu skladových zásob uzavřených nerezových nádrží. Máme pro Vás připraveno více než 100 ks nerezových nádržích o objemu 1000 - 5000l. Těšíme se na Vaši návštěvu, Vinařský ráj.

 

VINUM GRADECENSE HRADECKÝ POHÁR VÍNA

hr.png Vážení vinaři, vážení obchodníci s vínem a dovozci, je nám potěšením pozvat Vás jménem organizačního výboru na již 11. ročník mezinárodní soutěže vín Hradecký pohár vína, která proběhne pod záštitou primátora města Hradce Králové MUDr. Zdeňka Finka. Garantem soutěže a odborným vedoucím hodnocení je pan Jiří Čábelka. Hodnocení vín se uskuteční ve ve středu 30. 8. a ve čtvrtek 31. srpna 2017 v Kongresovém sále Hotelu Černigov v Hradci Králové.

 

Lipera zve na oslavu 15. narozenin

Lipera_logo.jpg Vážení vinaři, chtěl bych Vás srdečně pozvat na oslavu 15. narozenin naší společnosti, která se koná 25.8. 2017 ve Velkých Bílovicích.

 

Nabídka sudů François Frères

vinarskyraj.jpg Vážení obchodní partneři, dovolte, abychom vám oznámili, že dalším naším významným partnerem se letos stalo světově uznávané bednářství François Frères z Burgundska.    

 

Vinařský věstník - červenec 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Fotbalová reprezentace vinařů ČR začíná přípravu na evropský šampionát ve Slovinsku

FC_vinari_logo_barva_maly.jpg Po několikaměsíčních přípravách vznikl ke 2. srpnu  2017 oficiálně fotbalový oddíl FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY, z.s. Z něho se bude generovat reprezentační výběr, který tuzemské vinaře pojede v příštím roce zastupovat na Mistrovství Evropy do Slovinska. Již tento čtvrtek, tedy 17.8.2017 od 18:00 sehrají vinaři první přátelské utkání symbolicky v největší vinařské obci ČR, ve Velkých Bílovicích proti místnímu TJ.

 

DRUHÝ ROČNÍK TENISOVÉHO MISTROVSTVÍ ČR VINAŘŮ POZNAL SVÉ ŠAMPIÓNY

tenisove mistrovstvi_1.png 11. srpna 2017 se za lehce dramatických okolností odehrál druhý ročník tenisového mistrovství České republiky vinařů. Akci pořádanou Svazem vinařů ČR a podporovanou Jihomoravským krajem málem zhatilo poněkud bouřlivé počasí, avšak několik logistických úprav nakonec dovolilo poznat vítěze. Tím se stali „znojmáci“ Petr Sedlák a Oto Heimel.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30   Následující   ››