Aktuality

‹‹   Předchozí   10 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34   Následující   ››

SZPI odhalila podvody při vykazování původu hroznů

SZPI.jpg V uplynulých týdnech proběhla ze strany SZPI rozsáhlá kontrola zaměřená na vedení vinařské evidence. Inspektoři SZPI se zaměřili zejména na dohledatelnost původu nakoupených hroznů zpracovaných na jakostní odrůdová vína, která jsou deklarována jako tuzemská. Kontroly, které probíhaly jak u pěstitelů a překupníků hroznů, tak také u samotných výrobců vín, přinesly překvapivé výsledky.

 

Sdělení MZe k navýšení počtu postřiků a Cu+

IntegrovanaProdukce.jpg MZe zaslalo sdělení, ve kterém se vyjadřuje k žádosti SV ČR na navýšení počtu postřiků na ha a množství Cu+/ha v letošním kritickém roce.

 

SALONE DEL GUSTO 2010

SaloneDelGusto2010_Logo.jpg   Vážení vinaři, conviviu Slow Food Moravia se podařilo dohodnout možnost prezentace vín z České republiky na 8. ročníku enogastronomické akce Salone del Gusto, kterou pořádá mezinárodní organizace Slow Food v  italském Turíně každé dva roky.  

 

Nabídka na spolupráci při reklamní akci

VZMC.jpg Vážení vinaři, o bracíme se na Vás s následující nabídkou spolupráce při propagaci „Vína z Moravy, vína z Čech“, která je zároveň i propagací Vašich vín a vinařství. Prostřednictvím naší komunikační agentury Comtech jsme obdrželi nabídku společnosti Hamé a.s. na co–promoci značky „Vína z Moravy, vína z Čech“ a jejich prémiové značky „Veselá pastýřka,“ pod kterou jsou prodávány jejich nejkvalitnější paštiky. V příloze tohoto článku je nabídka společnosti Hamé a je tam také popsána celá mechanika spolupráce.  

 

Termín pro podání výkazu o produkci vína pro odvod do VF se blíží

dohoda.jpg   Vážení vinaři a vinohradníci, termín pro podání výkazu o produkci vína pro odvod do Vinařského fondu je  25. 7. 2010 . Podání lze nejrychleji a bez rizika prodlení učinit rovnou od vašeho počítače po internetu, a to přímo do Registru vinic ( www.registrvinic.cz ) na Portálu farmáře webu eAgri.cz.  

 

Stanovisko MZe ke značení vín z ekologicky pěstovaných hroznů

biologo.jpg Ministerstvo zemědělství vydalo stanovisko, jakým způsobem značit vína, která jsou vyprodukována z ekologicky pěstovaných hroznů.

 

Elektronický zpravodaj VF 3-2010

VZMC.jpg Vinařský fond vydal pravidelný elektronický zpravodaj s pořadovým číslem 3-2010.

 

GASTROFEST České Budějovice

GV.jpg Vážení vinaři, s laskavou pomocí Vinařského fondu se na Vás obracím s touto nabídkou. Gastronomická ag. Gastkom je organizátorem již 14.ročníku mezinárodního gastronomického festivalu GASTROFEST České Budějovice. Festival má každoročně návštěvnost cca 15tis. návštěvníků a cca 200 vystavovatelů.  

 

Země živitelka 2010 - nabídka k účasti

zz.jpg   Společně s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem pro místní rozvoj a Agrární komorou ČR připravuje Výstaviště České Budějovice a.s. další ročník reprezentativní přehlídky zemědělsko-potravinářského sektoru. Mezinárodní agrosalon Země živitelka společně s výstavami Ekostyl a Mezinárodní výstava družstevnictví představuje jedinečnou možnost navázání a prohloubení obchodních kontaktů, představení Vaší firmy odborníkům i široké veřejnosti.  

 

Informace z jednání Rady VF ze dne 22. 6. 2010

VF.jpg Dne 22. června 2010 proběhlo letošní páté zasedání Rady Vinařského fondu. K hlavním bodům jednání patřila prezentace návrhů vizuálu letošní kampaně na podporu prodeje svatomartinských vín. Schválení konečné podoby vizuálu Svatomartinské 2010 by mělo proběhnout na srpnovém mimořádném zasedání Rady.

 

Mistrovství přineslo čtyři české rekordy

sabrage.JPG Milan Krejčí z Prahy reprezentující firmu Merlot d´Or vybojoval titul mistra České republiky v sekání sektů neboli sabráži (sabrage je francouzský výraz pro otevírání lahví sektu useknutím jejího hrdla). Podařilo se mu to již potřetí a navázal tak na vítězství v letech 2007 a 2008, přičemž loni skončil druhý. Díky zkompletování hattricku se již nemůže v dalších ročnících zúčastnit jako soutěžící, ale zasedne v porotě.

 

Komise stahuje návrh na biovíno

rukavice_EU.jpg Evropská komise stáhla návrhy na regulaci organické produkce vína (dále jen biovíno).    

 

Dánsko předložilo Evropské komisi k notifikaci novelu zákona o spotřebních daních

euleg.jpg Novela je pro spotřební daň z piva, vína, lihovin, tabákových výrobků, čokolády a cukrářských výrobků a zmrzliny, která ji 3. 6. 2010 notifikovala.

 

Svátek růžových vín - MIKULOV

ruzove.jpg   Vážení vinaři, dovolujeme si Vás opět oslovit v souvislosti s projektem Vinařského fondu – RŮŽOVÉ.CZ , tentokrát s prezentační akcí v Mikulově. Svátek růžových vín proběhne v areálu mikulovského zámku v sobotu 5. června. Koncept prezentace vychází ze Svátku růžových vín, konaného ve dnech 1.-2.5. v Praze. Snahou Vinařského fondu bylo právě uskutečnit obdobnou akci i na Moravě.  

 

Seznam soudních znalců v oboru vinařství

znalec.jpg Seznam soudních znalců v oboru vinařství, tak jak jsou vedeni v rejstříku znalců na serveru ministerstva spravedlnosti www.justice.cz. Kliknutím na jméno příslušného znalce získáte další informace přímo ze serveru.

 
‹‹   Předchozí   10 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34   Následující   ››