Aktuality

Informace z jednání Rady VF ze dne 22. 6. 2011

VF.jpg Dne 22.6. 2011 proběhlo páté jednání Rady Vinařského fondu v letošním roce. Rada rozhodla o pokračování realizace společných expozic vinařů v rámci veletrhů Danubius Gastro a Prowein Düsseldorf i v roce 2012.

 

Česká republika je pro zachování výsadbových práv révy vinné po roce 2015

MZE.jpg 31.5.2011 - Tisková zpráva – Česká republika podporuje zachování výsadbových práv i po roce 2015. Vede ji k tomu především obava z nadbytku vína na trhu Evropské unie a také zásadní nesouhlas s plýtváním evropskými penězi. Ty byly v posledních třech letech vyplaceny vinařům, kteří se vzdali svých vinic bez možnosti jejich obnovy. Dosavadní systém výsadbových práv révy vinné působí podle názoru ministerstva i samotných vinařů jako stabilizátor produkce vína v EU a napomáhá zvyšování kvality evropských vín, včetně vín z Moravy a z Čech.

 

Elektronický zpravodaj VF 3-2011

VZMC.jpg Vinařský fond vydal pravidelný elektronický zpravodaj s pořadovým číslem 3-2011.

 

Posledních 6 volných míst v Projektu přeshraniční spolupráce ČR - SR

obchod.jpg Vážení vinaři, nabízíme Vám účast na projektu přeshraniční spolupráce, který má prohloubit spolupráci moravských a slovenských vinařů.

 

Farmářské trhy - Havlíčkův Brod

Farm____sk___trhy.jpg Vážení vinaři, dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou prezentačního a prodejního místa na připravované akci Farmářské trhy , jež se uskuteční 14 . května 2011 v  Havlíčkově Brodě. Úhrada poplatku za místo je 100 Kč, doporučujeme tedy provést včasnou registraci vyplněním přihlášky, kterou naleznete níže.  

 

Informace z jednání Rady VF ze dne 20. 4. 2011

VF.jpg Dne 20.4. 2011 proběhlo čtvrté jednání Rady Vinařského fondu v letošním roce. Rada schválila nové Podmínky pro poskytnutí podpory Vinařským fondem, platné pro termín podávání žádostí 1.7. – 15.8. 2011.

 

Nabídka účasti zdarma na semináři a terénní prohlídce mikroprojektu Potenciál a jeho využití v rozvoji vinařské turistiky v ČR a SR

obchod.jpg Vážení vinaři, nabízíme Vám účast na projektu přeshraniční spolupráce, který má prohloubit spolupráci moravských a slovenských vinařů.

 

Stanovisko SV ČR k výsadbovým právům

P__edstavenstvo.jpg   Svaz vinařů ČR dlouhodobě podporuje zachování výsadbových práv i po roce 2015. Důvodem jsou jednak ohromné prostředky, které byly v posledních třech letech vyplaceny těm vinařům, kteří se vzdali svých vinic bez možnosti jejich obnovy a pak především obava z nadbytku vína na trhu EU, takže i v ČR.  

 

44. Valtické vinné trhy 2011

VVT.jpg Níže naleznete neoficiální výsledky 44. Valtických vinných trhů 2011. Pořadatel si vyhrazuje právu na opravu výsledků v případě zjištění nesouladu publikovaných výsledků se Statutem. Oficiální výsledky budou k dispozici v tištěném katalogu při prezentaci 6. a 7. 5. 2011.

 

PressTour

ilustr_foto5.jpg   Vážení vinaři, ve spolupráci s Vinařským fondem jsme ve dnech 26. 4 - 30. 4. 2011 připravili Press Tour 5 polských novinářů, píšících o víně, po moravských vinařstvích.    

 

Elektronický zpravodaj VF 2-2011

VZMC.jpg Vinařský fond vydal pravidelný elektronický zpravodaj s pořadovým číslem 2-2011.

 

RŮŽOVÉ.CZ

ruzove.jpg Vážení vinaři, dovolujeme si Vás oslovit s informacemi o aktuálně připravované prezentační akci tuzemských růžových vín – Svátku růžových vín v Praze. Letošní již třetí ročník projektu RŮŽOVÉ CZ pokračuje v úspěšném rozvíjení filosofie prezentace tuzemských růžových vín jako moderního svěžího nápoje, ideálního právě pro letní období.  

 

RŮŽOVÉ.CZ - termín prodloužen do 30.3.2011

ruzove.jpg Vážení vinaři, v rámci aktivní podpory moravských a českých vín připravil Vinařský fond opět pro letošní rok úspěšný projekt pro podporu prodeje našich vín na tuzemském trhu. Jedná se o projekt na podporu růžových vín z Moravy a z Čech  s názvem „RŮŽOVÉ.CZ“. Přinášíme Vám informace o speciální nabídce.  

 

Podpory pro vinohradníky - restrukturalizace a přeměna vinic

Euro.jpg Na webových stránkách SZIF je  vyvěšena příručka a formulář žádosti o podporu na restrukturalizaci a přeměnu vinic (RPV). Vinohradníci tak mohou podávat do 2. května 2011 žádosti o podporu na RO Brno, RO Praha a RO Ústí nad Labem.  

 

Potenciál a jeho využití v rozvoji vinařské turistiky v ČR a SR

obchod.jpg Valtice - Národní vinařské centrum, o.p.s. uspělo se záměrem projektu s názvem „Potenciál a jeho využití v rozvoji vinařské turistiky v ČR a SR“. Projekt bude příkladem spolupráce organizací a vinařů, kteří se intenzivně zabývají vinařskou turistikou v Jihomoravském kraji a v Trnavském kraji v části Malokarpatské vinohradnické oblasti a části Jihoslovenské vinohradnické oblasti.