Aktuality

‹‹   Předchozí   10 20 25 26 27 28 29 30 31 32   Následující   ››

GASTROFEST České Budějovice

GV.jpg Vážení vinaři, s laskavou pomocí Vinařského fondu se na Vás obracím s touto nabídkou. Gastronomická ag. Gastkom je organizátorem již 14.ročníku mezinárodního gastronomického festivalu GASTROFEST České Budějovice. Festival má každoročně návštěvnost cca 15tis. návštěvníků a cca 200 vystavovatelů.  

 

Země živitelka 2010 - nabídka k účasti

zz.jpg   Společně s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem pro místní rozvoj a Agrární komorou ČR připravuje Výstaviště České Budějovice a.s. další ročník reprezentativní přehlídky zemědělsko-potravinářského sektoru. Mezinárodní agrosalon Země živitelka společně s výstavami Ekostyl a Mezinárodní výstava družstevnictví představuje jedinečnou možnost navázání a prohloubení obchodních kontaktů, představení Vaší firmy odborníkům i široké veřejnosti.  

 

Informace z jednání Rady VF ze dne 22. 6. 2010

VF.jpg Dne 22. června 2010 proběhlo letošní páté zasedání Rady Vinařského fondu. K hlavním bodům jednání patřila prezentace návrhů vizuálu letošní kampaně na podporu prodeje svatomartinských vín. Schválení konečné podoby vizuálu Svatomartinské 2010 by mělo proběhnout na srpnovém mimořádném zasedání Rady.

 

Mistrovství přineslo čtyři české rekordy

sabrage.JPG Milan Krejčí z Prahy reprezentující firmu Merlot d´Or vybojoval titul mistra České republiky v sekání sektů neboli sabráži (sabrage je francouzský výraz pro otevírání lahví sektu useknutím jejího hrdla). Podařilo se mu to již potřetí a navázal tak na vítězství v letech 2007 a 2008, přičemž loni skončil druhý. Díky zkompletování hattricku se již nemůže v dalších ročnících zúčastnit jako soutěžící, ale zasedne v porotě.

 

Komise stahuje návrh na biovíno

rukavice_EU.jpg Evropská komise stáhla návrhy na regulaci organické produkce vína (dále jen biovíno).    

 

Dánsko předložilo Evropské komisi k notifikaci novelu zákona o spotřebních daních

euleg.jpg Novela je pro spotřební daň z piva, vína, lihovin, tabákových výrobků, čokolády a cukrářských výrobků a zmrzliny, která ji 3. 6. 2010 notifikovala.

 

Svátek růžových vín - MIKULOV

ruzove.jpg   Vážení vinaři, dovolujeme si Vás opět oslovit v souvislosti s projektem Vinařského fondu – RŮŽOVÉ.CZ , tentokrát s prezentační akcí v Mikulově. Svátek růžových vín proběhne v areálu mikulovského zámku v sobotu 5. června. Koncept prezentace vychází ze Svátku růžových vín, konaného ve dnech 1.-2.5. v Praze. Snahou Vinařského fondu bylo právě uskutečnit obdobnou akci i na Moravě.  

 

Seznam soudních znalců v oboru vinařství

znalec.jpg Seznam soudních znalců v oboru vinařství, tak jak jsou vedeni v rejstříku znalců na serveru ministerstva spravedlnosti www.justice.cz. Kliknutím na jméno příslušného znalce získáte další informace přímo ze serveru.

 

Evidenční kniha

EK.jpg Všem zájemcům oznamujeme, že je již dostupná Evidenční kniha pro vedení povinné evidence v rámci vinařské legislativy.

 

Alkohol a společnost

alkzdravi.jpg V rámci pravidelných informací publikujeme informaci z pracovní skupiny Alkohol a společnost.  

 

Elektronický zpravodaj VF 2-2010

VZMC.jpg Vinařský fond vydal pravidelný elektronický zpravodaj s pořadovým číslem 2-2010.

 

Informace o jednání Rady Vinařského fondu dne 20.4. 2010

VF.jpg Dne 20. 4. 2010 proběhlo letošní čtvrté zasedání Rady Vinařského fondu. Nejdůležitějším bodem jednání bylo schválení Podmínek pro poskytnutí podpory Vinařským fondem pro termín podávání žádostí 1.7.-15.8. 2010.

 

Nabídka vinařům - průzkum spol. NIELSEN pro rok 2010

ekonomika.jpg   Vážení vinaři, v rámci rozpočtové kapitoly Průzkum trhu uzavřel v loňském roce Vinařský fond smlouvu se společností Nielsen o nákupu dat o prodeji vín v prodejnách 400+ v ČR (tj. na prodejních místech o ploše 400 m 2 a více).  

 

Elektronický zpravodaj VF 1-2010

VZMC.jpg Vinařský fond vydal pravidelný elektronický zpravodaj s pořadovým číslem 1-2010.

 

Informace z jednání Rady VF ze dne 9. 3. 2010

VF.jpg Dne 9. 3. 2010 proběhlo třetí letošní zasedání Rady Vinařského fondu, jehož hlavním bodem bylo projednání žádostí o podporu podaných v termínu 1.1.-15.2. 2010.

 
‹‹   Předchozí   10 20 25 26 27 28 29 30 31 32   Následující   ››