Aktuality

Aktuálním informace pro období měsíce června - ochrana vinic

BASF.jpg Vážení přátelé, vinohradníci, n avazuji na předchozí příspěvek, teď už s aktuálními informacemi pro období měsíce června. Nastává pro vás nejdůležitější období v roce – nyní, v období kolem kvetení révy, se rozhoduje o budoucnosti celé úrody. Původní předpoklad o brzkém kvetení tak úplně nevyšel, přesto o týden dříve než obvykle réva pokvete.

 

Konference Oenoforum 2014 - poslední volná místa....

logo160_100.jpg Svaz vinařů České republiky pořádá dne 19. 6. 2014 při příležitostí 8. ročníku mezinárodní soutěže vín Oenoforum 2014, Czech International Wine Competition, odbornou konferenci s mezinárodní účastí.

 

BS vinařské potřeby se na 3 dny otevřou veřejnosti

BS_Vinarske_potreby_dvouradkove.jpg Ve dnech 3. – 5. června se areál firmy BS Vinařské potřeby ve Velkých Bílovicích otevře nejen vinařům, ale také široké veřejnosti. Návštěvníci se v době od 11.00 do 17.00 hodin mohou seznámit se službami, které firma nabízí, prohlédnout si aktuální technologické novinky a produkty pro vinaře nebo se třeba obrátit na odborníky se svými dotazy. Připravený je i bohatý doprovodný program a občerstvení pro celou rodinu i nejmenší návštěvníky.

 

Vinařský věstník - květen 2014

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Diskusní panel - opatření proti nelegálnímu prodeji vína v ČR

Logo_SVCR_160_100.jpg Svaz vinařů České republiky svolává diskusní panel k problematice současného trhu s vínem v České republice, zejména v oblasti černého trhu s vínem. Na tomto fóru by měla být podrobena diskusi opatření proti nelegálnímu prodeji vína v ČR.

 

Obaly, které prodávají

obalprint.jpg Pokud hledáte spolehlivého dodavatele obalů pro vaše vína, jsme tu pro Vás. Společnost OBAL PRINT, s. r. o., která v letošním roce oslaví dvacet let od svého založení, se specializuje na výrobu obalů, krabic, reklamních poutačů a prodejních stojanů z hladkých, vlnitých a kašírovaných lepenek.

 

Potřebujete správný korek na víno a nevíte jak na to?

zatka01.jpg Naši specialisté z e-shopu www.vine-dom.com Vám poradí! Jsme nová, ryze česká společnost Vine-dom.com zabývající se distribucí těch nejlepších korkových uzávěrů z Portugalska. Rádi bychom Vám pomohli s výběrem toho nejvhodnějšího korkového uzávěru, abychom pojistili kvalitu Vašeho vína.

 

Public relations ve vinařství - vzdělávání pro získání konkurenční výhody

NVC.jpg Národní vinařské centrum, o.p.s. připravuje moderní formu vzdělávání o vinařském Public realations. Jedná se o kombinovanou formu studia - e-learningový kurz, který bude doplněn praktickou částí. Kurz bude probíhat pod názvem „Public relations ve vinařství- vzdělávání pro získání konkurenční výhody" a je určen pracovníkům a podnikatelům ve vinařství a vinohradnictví.

 

Výběrové řízení na pozici odborného učitele Vinařství a Vinohradnictví

svisv.jpg Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické Valtice vypisuje výběrové řízení na pozici odborného učitele "Vinařství" a "Vinohradnictví".

 

Nová sezóna a naše novinky

BASF.jpg Vážení přátelé vinohradníci, začala nová sezona a vypadá to tak, že kromě vlastního umu a zkušeností, budeme potřebovat i trochu více štěstí. Teplé zimní měsíce nás donutily vyjít s ochranou proti chorobám a škůdcům o dost dříve než v loňském roce, vegetace je zhruba o tři týdny dopředu, panuje sucho a obáváme se i příchodu jarních mrazů.

 

Vinohradnický sortiment

prohmat.jpg Firma Prohmat, s.r.o. pro vás připravila nabídku vinohradnického sortimentu přímo od výrobce.

 

47. Valtické vinné trhy 2014

VVT.jpg Níže naleznete neoficiální výsledky 47. Valtických vinných trhů 2014. Pořadatel si vyhrazuje právu na opravu výsledků v případě zjištění nesouladu publikovaných výsledků se Statutem. Oficiální výsledky budou k dispozici v tištěném katalogu při prezentaci.

 

Mimořádná signalizační zpráva k ochraně ekologických a integrovaných vinic – 2/2014

osenice_polni_housenka1_rod.jpg Na řadě lokalit jižní Moravy, Slovenska a Rakouska se ve vinicích objevily významně škodlivé výskyty housenek osenic. Škodí podobně jako housenky píďalky různorožce trnkového ( Peribatodes rhomboidaria ) vyžíráním rašících oček a velmi často jsou škody způsobené osenicemi zaměňovány za poškození píďalkami. Často se může jednat i o společné napadení vinice jak housenkami píďalky, tak osenic. Ochrana fungující na housenky různorožce nemusí být v případě osenic dostatečně účinná.

 

Agroenvironmentální opatření bude vypláceno z nových zdrojů

dotace.jpg Tisková zpráva – Od pondělí 7. dubna 2014 zahájil Státní zemědělský intervenční fond vydávání rozhodnutí k podporám Agroenvironmentálního opatření, které již budou financovány z nového rozpočtu Programu rozvoje venkova 2014 – 2020. Stávající neproplacené závazky tak budou doplaceny v krátké době.

 

Černý trh s vínem

rozlite_vino.jpg Svaz vinařů ČR si v loňském roce zadal u společnosti ERNST & YOUNG zpracování Analýzy možností boje proti černému trhu vínem. Cílem analýzy, která byla SV ČR předána v říjnu 2013, bylo detailně zmapovat současný znepokojivý stav trhu vínem a umístit jednotlivé signály a podezření do jasného kontextu. Na základě této Analýzy přijalo, po delší odborné diskuzi, představenstvo SV ČR návrh souboru opatření, která by měla / mohla přispět k ozdravení současné situace na trhu vínem.