Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30   Následující   ››

Vinařský věstník - listopad 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Země EU odsouhlasily, aby se o pět let prodloužila licence pesticidu glyfosát

eu.jpg Zástupci členských zemí Evropské unie v pondělí odsouhlasili návrh Evropské komise na pětileté prodloužení licence pesticidu glyfosát.  Ta by jinak skončila k 15. prosinci.

 

Nekupujte stromek ani kapra!

vinarskyraj.jpg Při nákupu ve Vinařském ráji v Čejkovicích dostanete k výrazným zimním slevám taky jedličku či kapra zadarmo! Firma Vinařský ráj si pro Vás připravila speciální vánoční slevy a dárky k nákupům v podobě vánočních stromečků při nákupu nad 10 000 Kč a kaprů při nákupu nad 4000 Kč.

 

VINAŘSKÁ REPRE PROTI ITALŮM A PORTUGALCŮM...

FC_vinari_logo_barva_maly.jpg Je jasno. Slovinská Lublaň se o tomto víkendu stala místem losování nadcházejícího evropského fotbalového šampionátu vinařů. Ten se uskuteční na přelomu května a června 2018 právě ve Slovinsku. Naši vinaři sehrají skupinu „A“ v Goriška Brda, kde krom nasazené Itálie poměří síly i s dalším nováčkem šampionátu – Portugalskem a sousedy z Rakouska.

 

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

1_veletrhy_brno_detail.jpg Vážení partneři, dlouhodobá systematická spolupráce Regionální agrární komory Jihomoravského kraje  s Veletrhy Brno, a.s., ve věci podpory zájmů regionálních podnikatelských aktivit, vyústila v novou formu podpory aktivit producentů potravin a potravinářských surovin. Je to nově možnost prezentovat ve společné expozici úspěšných účastníků regionálních  potravinářských soutěží ZLATÁ Chuť jižní Moravy a Regionální potravina Jihomoravského kraje a dalších jihomoravských producentů své produkty.

 

Vinařský věstník - říjen 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

VINAŘSKÝ JARMARK 2017 - bude se ukazovat, zkoušet, ochutnávat i odměňovat

jarmark.jpg Druhý ročník Vinařského jarmarku proběhne již tuto středu, tedy 15.11.2017 od 10:00 hodin . A to v areálu firmy Vinselekt MIchlovský v Rakvicích. Prezentovat se bude 23 firem. Registrovat se můžete okamžitě na marketing@svcr.cz . 10 vylosovaných návštěvníků odměníme vstupenkou v hodnotě 1700,- na prestižní Světový duel vín v Hustopečích.

 

Protimrazové svíce

krab.png Nejspolehlivější, nejrychlejší a nejlevnější ochrana proti jarním mrazíkům. Hoří cca 10 hodin. S odezněním mrazu lze svíci jednoduše zhasit přiklopením víka a následně opět kdykoli znovu zapálit.

 

Vinařství roku 2017 již zná své finalisty

logo_VR2017_160_100.jpg Finalisté, kteří budou bojovat o titul v osmém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou již pro letošek vybráni. O vítězství bojují malá, střední a velká vinařství. Vítězové těchto kategorií a absolutní vítěz soutěže pak budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 18. ledna v Brně.

 

Úspěch našich vín na soutěži PIWI Weinpreis 2017

piwi.jpg V říjnu tohoto roku proběhla mezinárodní soutěž interspecifických odrůd PIWI Weinpreis, které se účastnili i naši vinaři. Jde o největší soutěž vín rezistentních odrůd na světě, která se uskutečňuje v Německu a letos proběhla již posedmé.

 

Výběr finalistů do soutěže Vinařství roku

logo_VR2017_160_100.jpg V tuto chvíli je v permanenci porota, která z 51 nominovaných vinařství, z nichž 24 subjektů splnilo podmínky a proces přihlášení, vybere 9 finalistů. Porota odborníků zastupuje po třech lidech následující oblasti – vinařství, vinohradnictví, akademická půda, sommeliéři, žurnalistika, horeka a obchod vínem, architektura a design.

 

Vinařský oblek – výroba do konce roku

hrozinek.jpg Vážené vinařky, vážení vinaři, Blíží se konec října a s ním i uzávěrka druhého běhu objednávek vinařských obleků. Právě říjnová objednávka garantuje dodání vinařských krojů ještě do konce tohoto roku.

 

Výzva pořadatelům (účastníkům) výstav, soutěží a prezentačních akcí

VF.jpg Na svém říjnovém zasedání schválila Rada Vinařského fondu návrh nových Pravidel pro žadatele o poskytnutí podpory Vinařským fondem pro termín podávání žádostí 1.1.-15.2.2018. Rada se rozhodla rozšířit seznam podporovaných akcí, na kterých se vinaři mohou prezentovat.

 

Pozvánka na školení pro vinaře

MZE.jpg Ministerstvo zemědělství – oddělení pro víno, ve spolupráci s kolegy z ÚKZÚZ každoročně ke konci roku pořádá sérii setkání s vinohradníky a vinaři za účelem seznámení se s novinkami v legislativě a případných návazných změnách, např. v Registru vinic.

 

Možnost spolupráce na Plesu studentů Masarykovy univerzity

alkzdravi.jpg Hezký den, obracíme se na Vás s nabídkou spolupráce na 5. ročníku Plesu studentů Masarykovy univerzity, který se uskuteční 5. 12. 2017 v prostorách hotelu Bobycentrum ****. Tuto akci organizujeme za Masarykovu studentskou unii (www.munie.cz) a tento ples pro nás představuje společenskou událost roku s bohatým programem pro studenty z celé naší univerzity. Předpokládaná účast je 1500+ návštěvníků.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30   Následující   ››