Aktuality

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30   Následující   ››

Nabídka PIWI odrůd vhodných pro ekologické vinohradnictví

ilustr_foto1.jpg Vážení vinaři, v letošním roce je možnost objednání sazenic PIWI odrůd Solaris, Muscaris, Johanniter, Souvignier gris a Regent. Předností těchto odrůd je jejich rezistence vůči houbovým patogenům, vhodnost pro ekologické pěstování révy vinné a potenciál k produkci velmi kvalitních přívlastkových vín.

 

Slevová akce na vázací materiál od českého výrobce INTRIS Napajedla

intris.jpg Jsme malá rodinná firma, zabývající se vytlačováním plastů a výrobou vyvazovacího materiálu na vinice, kde se orientujeme se na dodávky z výroby přímo pěstitelům vinné révy a to od největších až po ty nejmenší. Právě probíhá akce za zvýhodněné ceny Jaro na vinici 2016 s možností zasílat objednávky až do 30. dubna. Vinařské spolky mohou také využít bonusového programu Společná objednávka .

 

VINAŘI SE JIŽ ZA PÁR DNÍ UTKAJÍ V ŘEZU RÉVY VINNÉ

soutěž v řezu_1.jpg Za necelé dva týdny proběhne již 12. ročník Mistrovství ČR v řezu révy vinné, kterou pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby. Letos se dějištěm tohoto netradičního vinohradnického klání stanou Čejkovice, druhá největší vinařská obec v České republice.

 

Možnost obchodních aktivit s vínem v Indii

export Vážení vinaři, na podzim roku 2014, jsme za přispění ambásády ČR v New Delhi, zahájili naši aktivitu na indickém trhu. Proběhly prezentace na české ambasádě a poté v hotelu Oberoi. Naše představení českých a moravských vín se setkala se zájmem o naše vína a o ČR jako takovou, (máme kladné ohlasy z luxusních hotelů, které mají o naše vína zájem).

 

Usnesení představenstva Svazu vinařů České republiky

hrozinek.jpg Usnesení představenstva Svazu vinařů České republiky ( dále jen Svazu) k vládnímu návrhu novely zákona o vinohradnictví a vinařství č. 321/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů, Čj. OVA: 1280/15.

 

Holiday World 2016 - nabídka vinařům pro prezentaci na veletrhu

holidayworld.jpg Vážení vinaři a provozovatelé aktivit vinařské turistiky, obracíme se na Vás s nabídkou účasti na veletrhu Holiday World Praha 2016, který se koná 18. - 21. února 2016 na Výstavišti Praha – Holešovice. Holiday World je středoevropský veletrh cestovního ruchu s pětadvacetiletou tradicí.

 

Vlada projednala vinařský zákon

panacek4.jpg Po dlouhodobé přípravě schválila 18. 1. 2016 vláda návrh MZe na novelizaci zákona o vinohradnictví a vinařství č. 321/2004 Sb. v platném znění. Dne 21. 1. 2016 bylo znění novely zveřejněno na stránkách MZe. Provedli jsme prvotní studium textu novely a na základě aktuálních znalostí a informac í přinášíme úvodní základní poznámky k tomu, co nové ho tato na še stěžejní vinařská legislativa p řináší a co to bude, pravděpodobně, v praxi znamenat.

 

Setkání pro představení novely zákona o vinohradnictví a vinařství

paragraf.jpg Vážení vinohradníci, vinaři a obchodníci s vínem, pan ministr Ing. Marian Jurečka Vás tímto zve na setkání ve věci představení novely zákona č. 321/2004 Sb. o vinohradnictví a vinařství a všech aspektů, které novela přináší.    

 

Vinařský věstník - prosinec 2015

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Registr vinic informuje

dohoda.jpg Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Oddělení  registru vinic, upozorňuje na blížící se datum  15. ledna 2016 , které je posledním dnem termínu pro doručení  Prohlášení o sklizni a Prohlášení o produkci našemu ústavu.  

 

Vinařský věstník - listopad 2015

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

WINE WORDS - English for Wine Professionals & Wine Lovers

winewords.jpg Kniha English for Wine Professionals & Wine Lovers je unikátní učebnicí odborné angličtiny pro všechny, kteří se chtějí naučit mluvit o víně v anglickém jazyce! Veškeré jazykové dovednosti jako je čtení, psaní, poslech a mluvení jsou interpretovány pomocí rozhovorů se čtyřiceti předními producenty vína z šestnácti zemí, osmi držiteli titulu Master of Wine a mnohými dalšími odborníky, kteří se podílejí na procesu výrobě vína a to včetně několika vinařství z České republiky.  

 

WINE PROFESSIONAL, AMSTERDAM 2016

wine_professional_amsterdam.jpg Vážení vinaři,  Wine Professional je nejprestižnější vinařský veletrh v oblasti Beneluxu, který je určený výhradně pro odbornou veřejnost, zástupce gastronomie a obchodníky s vínem. Koná se každoročně začátkem ledna na výstavišti v Amsterdamu. Již pátým rokem zajišťuje Aliance vinařů V8, za podpory Vinařského fondu ČR, účast tuzemských vinařství na tomto veletrhu a to pod jednotnou značkou „CZECH WINES“. Zástupce vinařství může být přítomen, ale nemusí – o stavbu a chod stánku se stará zajištěný personál.  

 

CORK JANOSA - Váš dodavatel korkových zátek DIAM, termokapslí, vývrtek i šroubových uzávěrů

DIAM.jpg Rádi Vám poradíme,  jaký typ zátky DIAM na Vaše konkrétní vína použít a vysvětlíme všechny přednosti a různé vlastnosti zátek DIAM tak, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku s minimálními náklady a neplatili více za zátky vyšších tříd, které by přinesly horší výsledek. Varujeme před napodobeninami zátek DIAM, které sice vypadají stejně, ale jsou to vždy pouze obyčejné aglo zátky, jen s použitím mikrogranulátu, které však fungují stejně jako aglo zátky za pár haléřů a jsou samozřejmě předražené (přesně podle hesla “sleva nikdy není zadarmo!!!”)

 

Vinařský věstník - říjen 2015

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30   Následující   ››