Mezinárodní soutěži vín „Co chutná mladým“ - informace pro vinaře

mlad___vina__i.jpg Soutěž je otevřena všem vinařům z Moravy a Čech a zároveň i vinařům z nejbližšího zahraničí.

Milí vinaři, kolegové,

zveme vás tímto k účasti v mezinárodní soutěži vín „Co chutná mladým“ / „Flavours of youth“ 2018. Protože věříme, že nejen my cítíme potřebu dát prostor mladé generaci vinařů a protože budoucnost našeho odvětví je také závislá na postojích mladé generace hodnotitelů, obchodníků, sommeliérů, tzv. influencerů (a samozřejmě zákazníků), rozhodli jsme se, uspořádat soutěž, v níž budou vína hodnocena právě mladou generací degustátorů (avšak zároveň degustátorů zkušených).

Soutěž je otevřena všem vinařům z Moravy a Čech a zároveň i vinařům z nejbližšího zahraničí. Hodnocení bude probíhat dle standardů OIV. V každé soutěžní kategorii bude navíc vedle celkového vítěze vyhlášeno také nejlepší víno mladého vinaře (do 40 let věku). K přihlašování, evidenci a hodnocení soutěžních vín bude použito systému ELWIS. Hodnocení se uskuteční dne 10. května 2018 v Centru excelence Národního vinařského centra ve Valticích, veřejné vyhlášení a ochutnávka vín pro veřejnost poté proběhne 9. června ve Valticích v rámci Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů (kde je u návštěvníků dlouhodobě poptávka také po možnosti degustace tichých vín) a dále bude soutěži a jejím vítězům věnován prostor v regionálních i plošných médiích, včetně propagace elektronické.

10. května je po skončení hodnocení od 15:30 hodin plánována konference „Trendy středoevropské enologie“, na níž jsou zváni všichni vinaři, jejichž vína se účastní soutěže Co chutná mladým, pro něž je vstup zdarma.

MV_ban_A4.jpg Leták.jpg (368,89 KB)