Kdo pije dobré víno, má i dobré srdce

Vinarstvi_roku_12_small.jpg Součástí prestižní soutěže Vinařství roku 2012 je již tradičně i charitativní projekt, jehož prostřednictvím přední čeští umělci podporují aktivity obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius. Zhruba dvacítka českých umělců, kteří se do projektu zapojili, dostali možnost svá díla prezentovat na dřevěném víku vinného soudku. Do prodejní expozice tak budou zařazena práce pocházející například od Borise Jirků, Stanislava Žampacha, Sáry Saudkové, Vítězslava Stoklasy, Ivana Baboráka, Světlany Žalmánkové, Vlasty Kahovcové a mnoha dalších.  

Níže naleznete galerii vytvořených děl spolu s informací, zda je dílo k dispozici nebo již bylo prodáno. Pokud máte zájem o koupi některého z uměleckých děl, ozvěte se prosím na email oslizlokova@locomotion_cz nebo na tel. 602 487 837

V letošním roce se do projektu zapojili:

Bořek Zeman

Bořek Zeman

(*1950) Ak. sochař, člen Asociace medailérů České republiky, pedagog Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Jeho sochařská díla jsou zastoupena ve sbírkách významných českých galerií, Národní galerii v Praze, Moravské galerii v Brně a v soukromých sbírkách v zahraničí.

Žena s hrozny - Bořek Zeman

„ŽENA S HROZNY“

CENA: 6.000,- KČ

k dispozici

Vlasta Kahovcová

Vlasta Kahovcová

(*1944) Česká zpěvačka a výtvarnice, sestra kytaristy a zpěváka Karla Kahovce. V současné době se již hudební činnosti nevěnuje a pracuje pouze jako výtvarnice.

In vino veritas - Vlasta Kahovcová

„IN VINO VERITAS“

CENA: 10.000,- KČ

již prodáno

Světlana Žalmánková

Světlana Žalmánková

(*1968) Výtvarná umělkyně expresivní a dynamické malby a galeristka. Svými díly je zastoupena v českých galeriích a v soukromých sbírkách v České rep. ,Německu, Itálii,
Rakousku, Dánsku, Norsku.

Těžká vína - Světlana Žalmánková

„TĚŽKÁ VÍNA“

CENA: 15.000,- KČ

k dispozici

Boris Jirků

Boris Jirků

(*1955) Ak. malíř, sochař, ilustrátor a grafik. V současnosti působí na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni a na Fakultě výtvarných umění Akademie umění v Banské Bystrici.Organizuje výstavy FIGURAMA, studentské kresby patnácti univerzit z Evropy a USA.

Boris Jirků - Žena a víno

„ŽENA A VÍNO“

CENA: 30.000,- KČ

již prodáno

Vítězslav Stoklasa

Vítězslav Stoklasa

(*1958) Umělecký kovář, zabývá se tvorbou kovových a kovaných soch. Navrhuje a realizuje umělecko-kovářské výrobky. Zúčastnil se několika výstav a veletrhů doma i ve
světě. Je členem Unie výtvarných umělců České republiky.

Vítězslav Stoklasa - Anděl

„ANDĚL“

CENA: 40.000,- KČ

již prodáno

Sára Saudková

Sára Saudková

(*1967)Česká fotografka, manažerka a dlouholetá přítelkyně fotografa Jana Saudka. Sára Saudková fotografuje převážně akty. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Věnuje se výhradně volné tvorbě – inscenovanými fotografiemi dokumentuje svůj soukromý život – loučení a čekání a to mezi tím: lásky, touhy nebo osamění.

Sára Saudková - Víla

„VÍLA“

CENA: 20.000,- KČ

k dispozici

Sára Saudková - Vodní hudba

„VODNÍ HUDBA“

CENA: 20.000,- KČ

k dispozici

Stanislav Žampach

Ateliér Žampach – Stanislav Žampach

(*1956) Věnuje se reliéfnímu pískování v křišťále i přejímaném skle, sléhanému sklu a prostorovým realizacím v architektuře. Založil v roce 1990 rodinnou firmu „Artdesign Žampach“ (od roku 2006 „Atelier Žampach“)

Ateliér Žampach - Eva

„EVA“

CENA: 25.000,- KČ

již prodáno

Ivan Baborák

Ivan Baborák

(*1955) Malíř a grafik. 1955 Malíř, grafik. Jeho tvorba si získala pozornost a místo mezi současnými českými výtvarníky. Zabývá se malbou, grafikou a designem autorského nábytku. Své práce představil na více jak šedesáti výstavách doma i v zahraničí.

Ivan Baborák - Dvojnice z vinice

„DVOJNICE Z VINICE“

CENA: 10.000,- KČ

k dispozici

Zdeněk Kunc

Zdeněk Kunc – Glassrevolution

Umělecký sklář. Ruční výrobou uměleckého skla se spolu s Jiřím Faltou pod společným jménem GLASSREVOLUTION (či FaltaKunc) zabývá od roku 2003. Jejich práce se vystavují po celé Evropě. Věří ve vítězství řemesla nad sériovou výrobou skleněného designu.

Zdeněk Kunc, Glassrevolution - Vinařské zátiší

„VINAŘSKÉ ZÁTIŠÍ“

CENA: 15.000,- KČ

k dispozici

Laco Garaj

Laco Garaj

Výtvarník, sochař a grafik. Pracuje však především se sklem – pod jeho rukama vznikají vitráže a vitrážové sochy. Věnuje se také restaurování vitráží, malbě na sklo klasickou technologií, designu, zasklívání barevným sklem, minisklenářství. Tradice od roku 1980. Vystavuje v mnoha českých i zahraničních galeriích.

Laco Garaj - Soudek I.

„SOUDEK I.“

CENA: 10.000,- KČ

již prodáno

Miroslav Pošvic

Miroslav Pošvic

Malíř, grafik a mistr litografie. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, ve sbírkách ministerstva zahraničí a v řadě soukromých sbírek v Evropě i zámoří.

Miroslav Pošvic - Vinné vidiny

„VINNÉ VIDINY“

CENA: 20.000,- KČ

k dispozici

Pavel Roučka

Pavel Roučka

Malíř, grafik a ilustrátor. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných galeriích v ČR, včetně Národní galerie, i v zahraničí (USA, Francie, Polsko…). Od roku 1978 uspořádal na tři desítky samostatných výstav a účastnil se mnoha výstav kolektivních, doma i v zahraničí.

Pavel Roučka - Šťastný muž

„ŠTASTNÝ MUŽ“

CENA: 10.000,- KČ

již prodáno

Jiří Slíva

Jiří Slíva

Známý český grafik, malíř, ilustrátor a básník, věnující se kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci. Kromě toho píše i verše pro děti.

Jiří Slíva - Medvídek s vínem

„MEDVÍDEK S VÍNEM“

CENA: 6.000,- KČ

již prodáno

Peca Jiří

Peca Jiří

Akademický malíř, člen umělecké skupiny Kompresionisti. Svými malbami a kresbami je zastoupen ve sbírkách nejen v Čechách, ale i v Kanadě, Spojených státech, Německu, Švýcarsku, Francii, Rusku a Nizozemí.

Jiří Peca - Bakchus

„BAKCHUS“

CENA: 10.000,- KČ

k dispozici

Emanuel Ranný

Emanuel Ranný

Významný český malíř a grafik. Především suché jehly vykročily dosud neznámými či nepoužívanými cestami, jimi tvůrce získal obdiv současníků, uznání odborných kruhů a mezinárodní věhlas. Je držitelem mnoha ocenění.  Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách po celém světě.

Emanuel Ranný - Vinice

„VINICE“

CENA: 10.000,- KČ

již prodáno