Fotbalová reprezentace vinařů ČR začíná přípravu na evropský šampionát ve Slovinsku

FC_vinari_logo_barva_maly.jpg Po několikaměsíčních přípravách vznikl ke 2. srpnu  2017 oficiálně fotbalový oddíl FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY, z.s. Z něho se bude generovat reprezentační výběr, který tuzemské vinaře pojede v příštím roce zastupovat na Mistrovství Evropy do Slovinska. Již tento čtvrtek, tedy 17.8.2017 od 18:00 sehrají vinaři první přátelské utkání symbolicky v největší vinařské obci ČR, ve Velkých Bílovicích proti místnímu TJ.

Málokdo u nás ví, že už sedm let se píše tradice evropských šampionátů vinařů ve fotbalu. „Když jsme se při náhodném rozhovoru s německými vinaři o tomto podniku dozvěděli, zaujalo nás to. Projevili jsme oficiálně zájem a letos na jaře naši přihlášku prezidenti stávajících účastnických mužstev přijali.“ uvádí Martin Chlad, čerstvě zvolený prezident tuzemského vinařského FC.

Jde o poměrně velký projekt. Vždyť na finálový zápas posledního šampionátu v německém Mainzu dorazilo na ligový stadion přes 5000 fanoušků. Doposud vysílala svá mužstva Itálie, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Slovinsko a Německo. To jsou zakládající členské země, ve kterých se zároveň odehrálo, respektive odehraje šest dosavadních ME, ten nadcházející šampionát se bude konat právě příští rok ve Slovinsku.Toho už by se mělo účastnit i Portugalsko, které prošlo schvalovacím procesem společně s ČR. Na přijetí čekají Francie a Španělsko.

Losování slovinského šampionátu proběhne 17. a 18. listopadu v Ljubljani. Do té doby je třeba splnit všechny podmínky. Tou nejdůležitější je samozřejmě mít mužstvo složené minimálně ze 2/3 z vinařů či vinohradníků. Zbylými reprezentanty mohou být sice „nevinaři“, avšak jejich hlavní pracovní aktivita musí souviset s vínem, např. tedy sommeliéři nebo obchodníci vínem. „Prozatím jsme pustili informaci pouze prostřednictvím jednoho krátkého článku ve Vinařské obzoru. No, a tréninkového setkání se účastnilo na třicet vinařů od Hnanic po Blatnici. Dokonce se přihlásili i kluci z Třebívlic či Plzence. Zájem je velký a domnívám se, že jak pustíme tuto informaci ven, prostřednictvím medií, nadále poroste“ dodává Chlad. Příležitost je prozatím neomezena. Počítá se s tím, že v průběhu roku odehraje manšaft vinařů hned několik přátelských či benefičních utkání a turnajů, kde bude jistě prostor pro mnoho hráčů v kádru. „Také kvalitativně a věkově jsme velmi pestří, od 21 let po 60. Se zkušenostmi ze IV. třídy, ale také třetiligovými. Dokonce máme ve svém středu bývalého „ligistu“ s více než dvěma stovkami startů“ přidává Martin Chlad.

Právě ve Velkých Bílovicích se bude prezentovat část těchto nadšenců a pokud vše dobře dopadne, tak již v reprezentačních dresech a s národním, vinařským fotbalovým logem na hrudi. Utkání se odehraje 17.8. od 18:00 na stadionu TJ Velké Bílovice.

Kontakt:

Martin Chlad, prezident FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY, z.s.

martin.chlad@me_com

+420 774 778 817

Ke stažení: TZ_FC_vinari_zalozeni.pdf TZ_FC_vinari_zalozeni.pdf (261,23 KB)