DRUHÝ ROČNÍK TENISOVÉHO MISTROVSTVÍ ČR VINAŘŮ POZNAL SVÉ ŠAMPIÓNY

tenisove mistrovstvi_1.png 11. srpna 2017 se za lehce dramatických okolností odehrál druhý ročník tenisového mistrovství České republiky vinařů. Akci pořádanou Svazem vinařů ČR a podporovanou Jihomoravským krajem málem zhatilo poněkud bouřlivé počasí, avšak několik logistických úprav nakonec dovolilo poznat vítěze. Tím se stali „znojmáci“ Petr Sedlák a Oto Heimel.

K radosti organizátorů zaznamenala akce při svém druhém ročníku téměř 100% nárůst hrajících dvojic. Nakonec celkem 13 párů (poté, co jeden ze zdravotních důvodů musel odstoupit) soupeřilo ve čtyřech skupinách, každý s každým na jeden set. Dva nejlepší postoupili do čtvrtfinálového pavouka poslední ze skupin sehráli skupinu „útěchy“ o 9. až 13. místo systémem každý s každým.

A i když hráčská úroveň byla opět velmi dobrá a vyrovnaná, vítězství nakonec na svoji stranu strhla dvojice Petr Sedlák a Oto Heimel z Hodonic na Znojemsku. „Pohyb na vinici se vyplatil“, poznamenal s nadsázkou lehce unavený, ale usměvavý Petr Sedlák, majitel vinohradů a pěstitel révy vinné ponejvíce v katastru obce Havraníky. Ve finále si poradili s kombinovanou, avšak skvěle hrající dvojicí z Velkých Bílovic Luboš Skoupil a Dalibor Šefránek. Kombinovanou proto, že zatímco Luboš profesí vinař, Dalibor zastupoval barvy „obchodně-partnerské“, konkrétně firmy BS vinařské potřeby, která byla i partnerem MČR vinařů. Třetí místo patřilo po pomalejším rozjezdu, ale důrazném a kontrolovaném závěru Markovi Šťastnému a Martinu Klanicovi. Marek Šťastný (Chateau Valtice) tak téměř zopakoval úspěch jeho bratra Davida z loňského roku, kdy se s parťákem Lukášem Tesárkem stali historicky prvními vítězi.

Akce dle svého statutu umožňuje účast nejen vinařů a vinohradníků, ale také osob pracujících v oboru, jejichž hlavním předmětem činnosti je aktivita spojená s vínem. Dále je otevřena zástupcům obchodních partnerů SVČR. „Velmi mě těší, že absolutní převahu v tomto smyslu mají samotní vinaři, bylo jich tu bezmála 70%“ poznamenal Martin Chlad, organizátor akce.

Přitom ještě v týdnu proběhl velký organizační kotrmelec. Akce byla půl roku plánována se všemi rezervacemi ve Znojmě v osvědčeném areálu místního TK. Nicméně předpověď počasí zapříčinila, že organizátor akci přesunul „pod střechu“ do Kurdějova, do hotelového areálu s tenisovými kurty, kde se do role poskytovatele kompletního zázemí pro takovouto akci postavili s naprostým přehledem. A to vše tři dny před turnajem samotným.

Nadcházející šampionát prozatím nezná své místo, ale termínově bude v roce 2018 mířit opět do srpna.

Velký dík patří dlouhodobým partnerům SVČR a také podporovatelům této akce, společnostem: FORD, RENOMIA, BS vinařské potřeby a ACO.

Soutěž pořádá Svaz vinařů ČR za podpory Jihomoravského kraje.

Kontakt:

Martin Chlad

martin.chlad@svcr_cz

+420 774 778 817

Celkové pořadí čtvrtfinálové osmičky:

1. Petr Sedlák – Oto Heimel

2. Luboš Skoupil – Dalibor Šefránek

3. Marek Šťastný – Martin Klanica

4. Radim Osička – Hynek Opluštil

5. Martin Pastyřík – David Šťastný

6. Petr Bíza – Milan Sůkal

7. Ondřej Beránek – Rastislav Vašica

8. Martin Chlad – Petr Juračka

Pozn.: 9. – 13. uvedeme na vyžádání

Ke stažení: 2017_TZ_Tenisove_MC_R_vinar_u_.pdf 2017_TZ_Tenisove_MC_R_vinar_u_.pdf (443,34 KB)

DSC_0137mensi.jpg

DSC_0082.JPG