Concours Mondial 2017 se bude konat ve Španělsku

concours_mondial.png Na této prestižní soutěži vín, která se koná 5-7. května se očekává přes 9 000 vzorků, které ohodnotí 320 degustátorů z celého světa. Concours Mondial de Bruxelles jako jedna z největších a nejprestižnějších vinařských soutěží na světě pokračuje na své trase přes nejvýznamnější evropské vinařské oblasti až do španělského Valladolid.

Tato soutěž vín se pyšní obrovskému zájmu médií ze všech důležitých spotřebitelských trhů. Proto má velký význam pro producenty ze střední a východní Evropy a má jim pomoci nalézt nové vývozní trhy. Počet vzorků z těchto zemí neustále roste a v posledních letech dosáhl svého vrcholu v roce 2016 ve městě Plovdiv. Velmi tam bodovala zejména vína z Bulharska, která získala více než 40 % rozdaných medailí. To jen dokazuje fakt, jaký pokrok učinil tento region v posledních letech. Protože země jako Rumunsko, Moldávie, Česká republika a Slovensko nezůstali pozadu a zaznamenaly také velmi dobré výsledky.

Od roku 2012 se soutěž postupně stěhovala po městech Guimaraes (Portugalsko), Bratislava, Brusel, Jesolo (Itálie) a Plovdiv (Bulharsko), aby se nyní vrátila na Pyrenejský poloostrov konkrétně do Valladolid. To je hlavním městem autonomní oblasti Castillia y León, ve které se nachází světově známé vinařské oblasti Ribera del Duero, Toro, Rueda a Cigales.

Od této chvíle mohou výrobci vína přihlašovat svá vína, až do 3. března 2017. Standartní cena za vzorek je 150 EUR, pokud jeden producent přihlásí více vzorků, může získat množstevní slevu. Veškeré další informace najdete na http://www.concoursmondial.com.

Pro přihlášení vzorků kontaktujte Národní vinařské centrum (narodni@vinarskecentrum_cz), které zajištuje veškerý servis s přihlášením a odesláním vzorků. Prostřednictvím Vinařského fondu je na první dva vzorky zajištěna podpora v podobě 50 % z poplatku pro přihlášení vín.

3.png1.png2.png