ALGINIT - přírodní eko-bio pomocná půdní látka

alginit_perex.png ALGINIT je mimořádný přírodní produkt, určený pro široké využití v zemědělství, vinohradnictví, zahradnictví, sadařství, lesním hospodářství. Má dlouhodobý účinek v půdě (3-5 let) a pro velkou sorpční schopnost je výborným regulátorem vlhkosti a udržitelnosti sorpčního komplexu v půdě s výrazným protierozním efektem. Blokuje odtok vody do nižších horizontů půdy. Je alternativou chlévského hnoje, obsahuje až 40% humusu.

ALGINIT je přírodní, ekologickou surovinou bez průmyslových přísad pro zásadní zlepšení půdních podmínek a pro zvýšení odolnosti před vodní a větrnou erozí. Obohacuje půdu postupným uvolňováním makro a mikro prvků. Upravuje kyselost půd (až 35% vápna). Zamezuje vyplavování živin z půdy, zabraňuje zhutňování a vysoušení půdy – půda zůstává kyprá.

ALGINITEM nelze přehnojit a jeho doporučené dávkování jsou tři polévková lžíce na 1 litr květináče, 0,5-1,5 kg pod sazenici nebo 2-4 kg/m2 půdy.

ALGINIT je certifikován UKZUZ a u Biokont CZ s.r.o jako přípravek,

který lze používat v ekologickém zemědělství.

Bc. Dominik Osička – Vinařství Maláník-Osička s.r.o.

Na základě velmi dobrých zkušeností s použitím Alginitu v roce 2015 jsme se rozhodli opět použít přípravek před výsadbou vinice.

Na podzim roku 2015 jsme rozhodili Alginit v dávce 4 tuny na 40 arů pozemku. Následně byl zapraven orbou do půdy. Po aplikaci chlévské mrvy byl pozemek zrigolován a z jara 2016 byl pozemek řádně upraven. Vinice byla na pozemku vysázena strojem bez zalití vodou. Sazenice i bez závlahy velmi dobře zakořenily (100% ujmutí) a narostly do výšky 2,5 m. Půda zůstala velmi kyprá a velmi vlhká, i když opět v našich podmínkách bylo sucho. Sazenice jsou ve vynikajícím stavu, dobře zakořeněné.

Mgr. Jakub Čevela – Vinařství Čevela, Dolní Bojanovice

Po zkušenostech ze suchých let, jako byl ročník 2015, jsem se rozhodnul nepodceňovat počasí a Alginit používat při každé výsadbě, protože při srovnání pozemků, kde byl Alginit použit a kde nebyl je zcela markantní rozdíl. U pozemků s Alginitem došlo k bezproblémovému zapěstování kmínku v prvním roce na 95% sázených hlav, zatímco u pozemků bez Alginitu se kmínky vytahují až ve druhém roce. K zapěstování kmínků došlo jen u 8% sázených hlav.

Ing. Pavel Pastorek – ředitel Templařských sklepů

Na jaře letošního roku jsme vysadili 7 ha nových vinic. Na základě dobrých zkušeností s půdním přípravkem Alginit v extrémě suchém loňském roce jsme aplikovali na podzim 2015 před rigolací Alginit v dávce 7 tun na hektar. S použitím tohoto přípravku jsme maximálně spokojeni. Proto jsme se rozhodli, že pro podzimní přípravu půdy na jarní vysadbu nových vinic v roce 2017 budeme znovu aplikovat Alginit v dávce 9 tun na jeden hektar, což je asi 1,5 kg na jednu sazenici vinné révy.

Ing. František Mádl – Vinařství Hana Mádlová

Alginit mohu z vlastní zkušenosti jenom doporučit. Je to výborný

přípravek nejen při výsadbě nových vinic, ale také pro přihnojování

mladých vinic, a dále pro přihnojení podsadeb zejména ve starých

vinohradech. Výrazně zlepšuje půdní podmínky pro optimální růst

a vývoj vinné révy.

šlechtitel Lubomír Glos – Vinařství Glosovi

Před výsadbou této vinice v květnu 2016 - viz foto - jsem použil půdní přípravek Alginit. Jak ukazují letošní výsledky, významně pomáhá zlepšovat půdní vlastnosti, např. strukturu, sorpční komplex, atd. a usnadňuje rostlinám využívat živiny a vláhu přítomné v půdě. Proto má Alginit významné místo v systému přípravy pozemků na výsadbu, ale i při běžném pěstování rostlin.

Vladimír Šebestík – zahradnické centrum Larix® Lusatia

Alginit využíváme již druhý rok v okrasných zahradách, při výsadbě okrasných rostlin, travnatých ploch. Zákazníci si pochvalují dobrénvýsledky při pěstování zeleniny a jahod. Výsledky splnily naše očekávání. Rostliny jsou zdravé a vitální.

Za všechny drobné vinaře z Mutěnic, kteří použili alginit napsal Václav Liška

O Alginitu jsem si přečetl v roce 2015 ve vinařském obzoru. Nezdálo se mi, že by to byla nesolidní reklama. Tak jsem se rozhodl, že Alginit vyzkouším. Při výsadbě na podzim 2015 jsem pod každou sazenici dal litrový hrnek Alginitu totéž jsem udělal i u sazenic vysazených o rok dříve, kde jsem odhrnul rýčem zeminu od sazenice a dal litr Alginitu. Vzrůst sazenic je velmi dobrý (1 až 2 m). I moji přátelé, kterým jsem Alginit doporučil, jsou velmi spokojeni.

www.alginit-prodej.cz

Ing. Miroslav Bravenec - Čejkovice, Tel.: +420 606 237 126, E-mail: m.bravenec@seznam_cz, sklad-distribuce: Dolní Bojanovice, Čejkovice