Aktuální nabídka automobilů Ford

Ford.jpg Seznamte se s novinkami od partnera Svazu vinařů České republiky, společnosti  FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

Ford Ranger: Na vinohrad i do divadla

Majestátní Ford Ranger zprostředkuje zájemcům o pick-up doposud nevídanou zkušenost: Robustnost a všestrannost, tedy vlastnosti typické pro auta tohoto typu, se zde setkávají s důmyslnými technologiemi, mimořádnou bezpečností a nejvyššími standardy kvality i komfortu.

Už nemusíte držet vedle svého běžného vozu ještě terénní auto pro práci na vinici! Ranger zvládne obojí. Byl totiž vyvíjen s cílem být nejlepší ve všech ohledech důležitých pro zákazníky – a to zejména pro ty, kteří Ranger používají jak k práci, tak pro zábavu a volný čas.

Račte si vybrat
Ranger je vyráběn ve třech praktických variantách karoserie, které patří k nejprostornějším ve své třídě. Zákazníci si mohou vybírat ze dvou nových výkonných a úsporných vznětových motorů Duratorq TDCi a pohonu dvou (4x2) nebo všech čtyř (4x4) kol.

Vrchol nabídky karoserií představuje čtyřdveřový pětimístný Double Cab. Cestujícím poskytuje nejvíce prostoru pro nohy v této třídě, zároveň ale disponuje dostatečně velkou korbou – její objem činí 1,21 m3 a užitečné zatížení přesahuje 1100 kg.
Ranger kombinuje výjimečnou přepravní kapacitu s nejvyšší dovolenou hmotností přívěsu a nejlepší brodivostí ve své třídě. Modely s pohonem všech čtyř kol utáhnou přívěs o hmotnosti až 3350 kg, popřípadě mohou i při plném zatížení zdolat vodní překážku o hloubce až 800 milimetrů.

Luxus jako v limuzíně
Ranger se prezentuje moderním vzhledem a takovou kulturou jízdy, s jakou se dosud bylo možné běžně setkat jen v osobních automobilech. Odvážně navržený interiér využívá materiály, které jsou kvalitní, elegantní a zároveň dlouhodobě odolné vůči méně šetrnému zacházení. Ve vyšších stupních výbavy nechybí dvouzónová klimatizace ani tempomat a některé verze nabízejí i navigaci s barevným displejem.

Síla do každého terénu
Motory nového Fordu Ranger zdárně vycházejí vstříc zdánlivě protichůdným požadavkům: Nabízejí ohromující výkon a silný točivý moment, přitom ale dokážou být senzačně úsporné.

Na vrcholu palety motorizací stojí nový vznětový pětiválec Duratorq TDCi 3,2 l o výkonu 147 kW. Díky tomu, že celých 90 procent z maximální hodnoty jeho točivého momentu (470 Nm) je k dispozici v rozmezí od 1700 do 3500 ot./min., vyznačuje se tento pozoruhodný motor vynikající pružností a dynamikou.

Ještě bezpečnější, než napovídá jeho majestátní vzhled
Díky široké paletě prvků pasivní bezpečnosti se nový Ranger stal prvním pick-upem v historii, který získal pět hvězdiček Euro NCAP. V celkovém hodnocení bezpečnosti dosáhl na 89 procent možného maxima.

Pro zvýšení aktivní bezpečnosti na silnici i v terénu jsou vybrané modely Rangeru vybaveny novým pokročilým elektronickým stabilizačním programem (ESP). Ten zahrnuje řadu specializovaných systémů jako například Asistent pro sjíždění prudkého klesání (napomáhá řidiči zvládnout jízdu na příkrých svazích), Asistent pro rozjezd ve svahu (zabraňuje nežádoucímu couvnutí při rozjezdu), Dynamická stabilizace přívěsu (zajišťuje stabilitu jízdní soupravy při tažení přívěsu) nebo Dynamická adaptace na aktuální zatížení (pro zajištění optimální stability vozidla s ohledem na hmotnost nákladu).

Zjistěte více o Fordu Ranger a rezervujte si zkušební jízdu na www.ford.cz

Ford Mondeo, S-MAX a Galaxy: Tři podoby dokonalosti

Představte si firmu řízenou třemi bratry-společníky. Nejstarší má velkou rodinu a často vozí na návštěvy obchodní partnery. Prostřední je dynamicky založený úspěšný muž, který si potrpí na aktivní trávení volného času. A třetí upřednostňuje svižné luxusní cestování s výrazným sportovním nádechem. Pro každého z nich má Ford v nabídce perfektní manažerský automobil prémiových kvalit.

Na společném technickém základě nejvyšší úrovně vytvořil Ford tři sebevědomé modely s vlastní osobností. Galaxy je komfortní velkoprostorový vůz s bohatou nabídkou místa pro sedm cestujících i jejich zavazadla. S-MAX jedinečným způsobem kombinuje prostor a všestrannost s dynamickými jízdními vlastnostmi. A Mondeo, vyráběné jako sedan, liftback i kombi, patří ke stálicím střední třídy.

Galaktický prostor
Ford Galaxy je největší model značky Ford v Evropě a jako takový poskytuje veškerý komfort a luxus, který může až sedmičlenná rodina na svých cestách potřebovat. Klíčem k úspěchu je zde především prostor a všestrannost interiéru. Vzpřímená pozice řidiče, velká prosklená plocha a vyvýšená sedadla pro všechny cestující, to vše přispívá k jedinečnému zážitku z cestování. I při plném obsazení nabízí Galaxy velkorysých 435 litrů prostoru pro zavazadla. Postupným sklápěním sedadel ve druhé a třětí řadě lze ale přepravní objem navýšit až na neuvěřitelné 2,33 m3. Galaxy se tak bez nadsázky změní v luxusní dodávku.

MAXimální všestrannost
Dynamický a sportovní S-MAX nastolil v nová měřítka v kategorii rodinných vozů. Jedinečná kombinace precizní ovladatelnosti, atraktivního stylu a všestranného interiéru mu právem vynesla prestižní titul „Auto roku“.  Oproti Galaxy má S-MAX poněkud nižší stavbu a sportovnější charakter. Na přání se dodává se dvěma příležitostnými sedadly ve třetí řadě nebo naopak s praktickou výsuvnou podlahou zavazadelníku, která usnadňuje nakládání.

Bestseller ještě výhodněji
Ford Mondeo si vybudoval renomé mezi manažery nejen bezkonkurenční nabídkou prostoru, ale zejména senzačními jízdními vlastnostmi. Při pohledu na majestátní křivky karoserie by málokdo čekal tak agilní chování, jaké Mondeo v zatáčkách předvádí.

Jestliže tento model měl vždy své místo v užším výběru zákazníků, kteří hledají sedan, liftback či kombi střední třídy, dnes to platí dvojnásob. Například akční edice Winner Plus nabízí ve standardní výbavě litá kola, Bluetooth s hlasovým ovládáním a dokonce i navigaci s dotykovou obrazovkou.

A co mají společného?
Mondeo, S-MAX i Galaxy se pyšní nejmodernější automobilovou technikou. Jejich chloubou jsou vyspělé zážehové motory EcoBoost, které poskytují výkon velkého motoru při spotřebě menšího. Například Mondeo 1.6 EcoBoost má kombinovanou spotřebu jen 6,6 l/100 km. Adaptivní tempomat dokáže samočinně udržovat odstup od vpředu jedoucího vozu. Systém sledování bdělosti řidiče rozpozná ve vašem chování známky únavy a upozorní vás, že je vhodný čas na přestávku. Praktickou novinkou je i elektrická dětská pojistka zadních dveří, kterou můžete pohodlně ovládat z místa řidiče, nebo zadní parkovací kamera pro bezpečnější couvání.

A nejlepší na tom je, že tohle všechno je dnes pro české zákazníky dostupnější než kdykoliv předtím. Ford totiž v rámci velké restrukturalizace ceníků snížil ceny většiny modelů a rozšířil standardní výbavu o prvky, které byly dosud za příplatek.

Zjistěte více o manažerských vozech Ford a rezervujte si zkušební jízdu na www.ford.cz