Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

ŠAMPIONEM V ŘEZU RÉVY VINNÉ SE STAL JAN POLEHŇA

sout_____v___ezu_160_100.jpg Vítězem 14. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy se stal Jan Polehňa z Blatnice pod sv. Antonínkem. Nejúspěšnější řezačkou mezi ženami byla Marie Fornůsková  ze společnosti Chateau Bzenec. V kategorii Junior vyhrál Štěpán Tesařík z Medelovy univerzity v Brně. Vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostila letos společnost VINOFRUKT.

 

Nové termíny kurzů Národního vinařského centra

NVC.jpg Předkládáme Vám přehled vinařských školení a kurzů, kterých se můžete zúčastnit během nadcházejících měsíců v Národním vinařském centru ve Valticích. Pozor! Všechny již probíhají v novém sídle – v Centru Excelence na Sobotní ulici 1029!

 

Weinparade Poysdorf 2018

weinparade.jpg Vážení vinaři, po roce opět zasílám přihlášku a podmínky účasti na regionální soutěžní přehlídku vín rakouské vinařské oblasti Weinviertel, 45. Weinparade Poysdorf 2018. Pokud budete mít zájem zúčastnit se, přečtěte si prosím pozorně přiložené materiály i tento dopis. Stejně jako v minulých letech bude soutěž pro naše vinaře organizačně zajišťovat Moravín, svaz moravských vinařů.

 

Mistrovství v řezu révy vinné se blíží, přihlašování do soutěže je stále otevřeno

sout_____v___ezu_160_100.jpg 14. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné se uskuteční v pátek 23. února 2018 od 8 hodin. Vinařské klání tentokrát hostí vinařská společnost Vinofrukt z Dolních Dunajovic. Tradiční akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby.

 

Valná hromada 2018

Logo_SVCR_160_100.jpg Vážení členové Svazu, níže nalezente veškeré dokumenty k projednání na valné hromadě 2018, konané ve Valticích dne 9. 3. 2018 od 13.00 hodin.

 

Vinařský věstník - leden 2018

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Informace pro žadatele opatření „Restrukturalizace a přeměna vinic“ ve vztahu k ne/realizaci opatření do 30. 4. 2018

SZIF.jpg Vážení žadatelé, níže uvedené informace jsou určeny těm z vás, kteří v rámci platnosti aktuálního plánu podpor (2014-2018) podali žádost o poskytnutí podpory na opatření „Restrukturalizace a přeměna vinic“, přičemž do současné doby nebylo z vaší strany k dané žádosti podáno Oznámení o realizaci opatření.

 

Představenstvo PIWI International 26. a 27. ledna 2018 v Prien am Chiemse (Bavorsko)

piwi.jpg Letošní první představenstvo PIWI International se uskutečnilo, stejně jako před rokem, v lázeňském Prien u jezera Chiemsee pod Alpami. Byly projednány organizační záležitosti, o některých bylo rozhodnuto na místě, jiné budou předloženy valné hromadě, která se letos uskuteční v prvním srpnovém týdnu ve štýrském Leibnitz, v tamní vinařské škole a bude volební. S valnou hromadou bude tradičně spojena exkurze po vinařství v okolí, letos by to mělo být mimo Štýrska i Slovinsko.

 

Harmonogram výstav vín pro rok 2018

ilustr_foto7.jpg Rád bych pozval všechny příznivce dobrého vína za Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Hodonín na tradiční výstavy vín. Pozvánky na jednotlivé košty vín najdete v tomto článku. Těšíme se na shledanou, Mgr. Pavel Navrátil, předseda  

 

Vinařský věstník - prosinec 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

II. opakované info pro vinaře k soutěžím vín – podpora účasti vzorků

VF.jpg Upozorňujeme vinaře na změnu systému podpory účasti vzorků vín na soutěžích. Výrobce, který se svými vzorky bude chtít účastnit vypsaných soutěží a získat finanční podporu z Fondu, musí do 15.2. 2018 podat (rozhoduje datum doručení) žádost o podporu.

 

Vinařstvím roku 2017 - VÍNO J. STÁVEK

logo_VR2017_160_100.jpg Vítězem osmého ročníku soutěže Vinařství roku 2017, pořádané Svazem vinařů ČR, se stalo vinařství VÍNO J. STÁVEK. V kategorii střední vinařství uspělo Vinařství Trpělka a Oulehla a v kategorii velké vinařství pak CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

 

BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - informace pro vinaře

Logo_contest.jpg Vážení vinaři, informujeme vás o možnosti přihlásit vzorky vín na mezinárodní soutěž BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - první z letošních mezinárodních OIV soutěží.

 

Info pro vinaře k soutěžím vín – podpora účasti vzorků

VF.jpg Jak jsme vás informovali v prosinci, Rada Vinařského fondu rozhodla o tom, že podpora účasti vzorků vín na soutěžích bude realizována formou žádosti o podporu.

 

INFORMACE K ŽÁDOSTEM O PODPORU Z VINAŘSKÉHO FONDU PRO TERMÍN 1.1.-15.2.2018

VF.jpg Od 1. ledna do 15. února bude možno opět podávat žádosti o podporu z Vinařského fondu. Pravidla pro žadatele schválila Rada Vinařského fondu a následně Ministerstvo zemědělství. Pravidla jsou od konce měsíce listopadu zveřejněna na webu Vinařského fondu. V tomto sdělení vás chceme informovat o změnách, které se týkají podpory účasti na výstavách a soutěžích.

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››