Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Prodej společnosti Sektana Znojmo

hodnoceni.jpg Vážený vinaři, Dovoluji si Vás oslovit a zaslat základní info k inzerci prodeje společnosti Sektana Znojmo, Znojmo Sekt s.r.o.

 

Vážení vinaři, vinařské spolky a oboroví nadšenci,

hrozinek.jpg Svaz vinařů ČR ve spolupráci s Jihomoravský krajem a pod patronací hejtmana JmK chce přispět i další službou k podpoře Vašich aktivit. A to směrem k široké veřejnosti, k turistům, zájemcům a hostům těch nejměnších koštů, ale i velkých vinařských slavností.

 

Zbývá deset dnu na přihlášení do soutěže Vinařství roku 2017

logo_VR2017_160_100.jpg Vážení vinaři, přihlašování do prestižní soutěže Vinařství roku 2017 je v plném proudu. Pokud jste tak ještě neučinili, neváhejte a využíjte poslední volná místa k přihlášení do této soutěže. Uzávěrka přihlášek je 15. října 2017.

 

Pozvánka na setkání s Pavlem Teličkou

hrozinek.jpg Vážení vinaři, posíláme Vám pozvánku na neformální setkání s místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou. Setkání se uskuteční v sobotu 7. října 2017 v 9:00 ve Vinařském Centru Excelence ve Valticích.

 

Vinařské obleky

hrozinek.jpg Vážení vinaři, v průběhu léta a v posledním čísle Vinařského obzoru byl představen historicky první model obleku reprezentujícího moravské a české vinaře - vinařská společenská "uniforma". V současné době je vše připraveno a je možné obleky objednávat, respektive rezervovat termíny zkušebního měření.

 

Vinařství roku 2017

logo_VR2017_160_100.jpg Vážení vinaři, Zasíláme vám výzvu k přihlášení do prestižní soutěže Vinařství roku 2017. Soutěž vyhlašuje Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a za významné podpory Vinařského fondu. Hlavním cílem soutěže je zviditelnit vinařství ČR a zároveň seznámit laickou i odbornou veřejnost se současnou úrovní vinařské produkce.

 

Certifikované sazenice na jaro 2018

BS_Vinarske_potreby.jpg Společnost BS vinařské potřeby s.r.o. již třetím rokem nabízí certifikované sazenice PIWI i klasických odrůd z Německa pro jarní výsadbu 2018.

 

Vinařský věstník - srpen 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

VINAŘI MOHOU UŽ PÁTOU SEZÓNU VYUŽÍVAT PŘEDSBĚROVÉ ANALÝZY

BS_Vinarske_potreby.jpg Společnost BS vinařské potřeby poskytuje již pátým rokem všem zájemcům unikátní bezplatnou službu, která přináší odborné informace o aktuálním stavu vinic. Jejich cílem je pomoci správně určit termín sklizně. Předsběrové analýzy hroznů odborně hodnotí stádia zrání vybraných odrůd ve spojení s praktickým doporučením a komentářem. Pravidelně jednou týdně tak mají vinaři až do sklizně k dispozici speciální enologické rozbory různých odrůd révy ze čtyř vinařských podoblastí.

 

Víno Jihomoravského kraje 2017 - informace pro vinaře

logo_vinojmk_2017.jpg Vážení vinaři, informujeme vás o nové soutěži "Víno Jihomoravského kraje". Uzávěrka přihlášek: do 25. září 2017 do 16:00 hod. Posláním soutěže je zejména výběr a propagace vín, vybraných pro prezentační účely Jihomoravského kraje. Vína s titulem „Víno Jihomoravského kraje 2017“ budou nakoupena organizátorem dle podmínek statutu prezentační účely Jihomoravského kraje a budou používány jako dary pro významné návštěvy Jihomoravského kraje.

 

Přikyselování 2017 - Opatření obecné povahy

MZE.jpg Na základě požadavku Svazu vinařů ČR a následné žádosti MZe ze dne 16. 8. 2017, nám bylo doručeno na Svaz "Opatření obecné povahy,  kterým se v ČR povoluje výjimka vyplývající z přílohy VIII části C bodu 6 nařízení EP a Rady (EU) č. 1308/2013 spočívající v přikyselování výrobků uvedených v příloze VIII části C bodu 1 nařízení EP a Rady (EU) č. 1308/2013", pro všechny producenty vína v ČR.

 

Zpráva Vinum Gradecense - Hradecký pohár vína 2017

hr.png Ve středu 30. 8. a ve čtvrtek 31. 8. 2017 se pod záštitou primátora města Hradce Králové a za podpory generálního partnera Kooperativy pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group, konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov již 11. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením pana Jiřího Čábelky zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

 

Valná hromada PIWI International 24.8. – 27.8. 2017 ve Francích a návštěva JKI Geilweilerhof

piwi.jpg Ve dnech 24.8. až 27.8. jsme se spolu s Ing. Pavlem Herkem, MBA, Ing. Asií Khafizovou, PhD., Ing. Františkem Mádlem a Doc. Ing. Milošem Michlovským, DrSc. zúčastnili valné hromady organizace PIWI International v LWG (Bayerische Landesanstalt für Weinbau und Gartenbau) Veitshöchheim, exkurze po vinařské oblasti Franken a 28.8. jsme navštívili Julius Kühn-Institut (JKI) v Geilweilerhofu.

 

Nové švýcarské PIWI odrůdy

piwi.jpg Šlechtitel révy vinné Valentin Blattner ve Švýcarsku vytvořil v posledních téměř třiceti letech desítku odrůd, které v Německu úspěšně selektuje a množí Volker Freytag. Tyto odrůdy se rozšiřují po Evropě, zvláště v severních oblastech (Německo, Švýcarsko, Lucembursko, Rakousko, Holandsko, Anglie, Belgie, Dánsko, Polsko). Některé jsou i v České republice.

 

Přípravky Lamothe Abiet

vinarskyraj.jpg Lamothe-Abiet je vůdčí společností v oblasti technologie výroby vína. Z velké části se na tom podílí trvalá inovace produktů a jejich charakteristická špičková kvalita. Zaměstnanci naší společnosti úzce spolupracují s producenty vín po celém světě, navíc máme výborné vazby s enology a enologickými laboratořemi.

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››