Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

PGRLF zvýšil limit výše podpory u speciálních plodin

PGRLF_1.jpg Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. může svým klientům od 1. 1. 2018 nabídnout zvýšenou minimální i maximální sazbu podpory u speciálních plodin a rozšířený výčet kategorie speciálních plodin. Evropská komise zveřejnila na svých webových stránkách úpravu programu Finanční podpora pojištění.

 

Ohlédnutí za Vinařským jarmarkem 2017

jarmark.jpg Podívejte se na malé ohlédnutí za druhým ročníkem Vinařského jarmarku, který proběhl ve středu 15.11.2017 v areálu firmy Vinselekt Michlovský v Rakvicích. Na akci se prezentovalo 23 firem, které zastupovali širou paletu vinařských a vinohradnických technologií. Mezi zajímavosti, které byly k vidění patřil systém na regulované udržování vlhkosti v prostorách s dřevěnými sudy nebo novinka na stabilizace vinného kamene.

 

Vinařský věstník - listopad 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Země EU odsouhlasily, aby se o pět let prodloužila licence pesticidu glyfosát

eu.jpg Zástupci členských zemí Evropské unie v pondělí odsouhlasili návrh Evropské komise na pětileté prodloužení licence pesticidu glyfosát.  Ta by jinak skončila k 15. prosinci.

 

Nekupujte stromek ani kapra!

vinarskyraj.jpg Při nákupu ve Vinařském ráji v Čejkovicích dostanete k výrazným zimním slevám taky jedličku či kapra zadarmo! Firma Vinařský ráj si pro Vás připravila speciální vánoční slevy a dárky k nákupům v podobě vánočních stromečků při nákupu nad 10 000 Kč a kaprů při nákupu nad 4000 Kč.

 

VINAŘSKÁ REPRE PROTI ITALŮM A PORTUGALCŮM...

FC_vinari_logo_barva_maly.jpg Je jasno. Slovinská Lublaň se o tomto víkendu stala místem losování nadcházejícího evropského fotbalového šampionátu vinařů. Ten se uskuteční na přelomu května a června 2018 právě ve Slovinsku. Naši vinaři sehrají skupinu „A“ v Goriška Brda, kde krom nasazené Itálie poměří síly i s dalším nováčkem šampionátu – Portugalskem a sousedy z Rakouska.

 

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

1_veletrhy_brno_detail.jpg Vážení partneři, dlouhodobá systematická spolupráce Regionální agrární komory Jihomoravského kraje  s Veletrhy Brno, a.s., ve věci podpory zájmů regionálních podnikatelských aktivit, vyústila v novou formu podpory aktivit producentů potravin a potravinářských surovin. Je to nově možnost prezentovat ve společné expozici úspěšných účastníků regionálních  potravinářských soutěží ZLATÁ Chuť jižní Moravy a Regionální potravina Jihomoravského kraje a dalších jihomoravských producentů své produkty.

 

Vinařský věstník - říjen 2017

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

VINAŘSKÝ JARMARK 2017 - bude se ukazovat, zkoušet, ochutnávat i odměňovat

jarmark.jpg Druhý ročník Vinařského jarmarku proběhne již tuto středu, tedy 15.11.2017 od 10:00 hodin . A to v areálu firmy Vinselekt MIchlovský v Rakvicích. Prezentovat se bude 23 firem. Registrovat se můžete okamžitě na marketing@svcr.cz . 10 vylosovaných návštěvníků odměníme vstupenkou v hodnotě 1700,- na prestižní Světový duel vín v Hustopečích.

 

Protimrazové svíce

krab.png Nejspolehlivější, nejrychlejší a nejlevnější ochrana proti jarním mrazíkům. Hoří cca 10 hodin. S odezněním mrazu lze svíci jednoduše zhasit přiklopením víka a následně opět kdykoli znovu zapálit.

 

Vinařství roku 2017 již zná své finalisty

logo_VR2017_160_100.jpg Finalisté, kteří budou bojovat o titul v osmém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou již pro letošek vybráni. O vítězství bojují malá, střední a velká vinařství. Vítězové těchto kategorií a absolutní vítěz soutěže pak budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 18. ledna v Brně.

 

Úspěch našich vín na soutěži PIWI Weinpreis 2017

piwi.jpg V říjnu tohoto roku proběhla mezinárodní soutěž interspecifických odrůd PIWI Weinpreis, které se účastnili i naši vinaři. Jde o největší soutěž vín rezistentních odrůd na světě, která se uskutečňuje v Německu a letos proběhla již posedmé.

 

Výběr finalistů do soutěže Vinařství roku

logo_VR2017_160_100.jpg V tuto chvíli je v permanenci porota, která z 51 nominovaných vinařství, z nichž 24 subjektů splnilo podmínky a proces přihlášení, vybere 9 finalistů. Porota odborníků zastupuje po třech lidech následující oblasti – vinařství, vinohradnictví, akademická půda, sommeliéři, žurnalistika, horeka a obchod vínem, architektura a design.

 

Vinařský oblek – výroba do konce roku

hrozinek.jpg Vážené vinařky, vážení vinaři, Blíží se konec října a s ním i uzávěrka druhého běhu objednávek vinařských obleků. Právě říjnová objednávka garantuje dodání vinařských krojů ještě do konce tohoto roku.

 

Výzva pořadatelům (účastníkům) výstav, soutěží a prezentačních akcí

VF_1.jpg Na svém říjnovém zasedání schválila Rada Vinařského fondu návrh nových Pravidel pro žadatele o poskytnutí podpory Vinařským fondem pro termín podávání žádostí 1.1.-15.2.2018. Rada se rozhodla rozšířit seznam podporovaných akcí, na kterých se vinaři mohou prezentovat.

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››