MISTROVSTVÍ VINAŘŮ V ŘEZU RÉVY VINNÉ HOSTÍ CHÂTEAU VALTICE

__ez_r__vy_2017.png O prestižní trofej unikátní zlaté nůžky letos budou soupeřit řezači ve vinici Château Valtice – Vinné sklepy Valtice. 13. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné se právě zde koná v pátek 10. února a již tradičně jej pořádá Svaz vinařů ČR a společnost BS vinařské potřeby. Vše za podpory Jihomoravského kraje, města Valtice a Château Valtice.

Zručnost i odbornost vinařů a vinohradníků opět prověří Mistrovství ČR v řezu révy vinné. O zlaté nůžky se soutěžící utkají ve dvou kategoriích – ELITE pro ženy a muže nad 21 let a JUNIOR pro studenty do 21 let. Na více než 80 účastníků čeká vinice s odrůdami rulandské bílé a bouvierův hrozen, vedená rýnsko-hessenským způsobem.

Jejich úkolem bude provést řez s důrazem na co nejvyšší kvalitu a čistotu, čas je pouze pomocným kritériem. „Vinice, na které bude soutěž probíhat, je stará pouze šest let a z tohoto důvodu bude pro letošek zkrácen časový interval určený pro řez,“ upřesnil za organizátory Miloš Balga, jednatel společnosti BS vinařské potřeby.

Pro soutěžící, hosty i odbornou veřejnost je v areálu vinařství připravený zajímavý doprovodný program. Nebudou chybět odborné přednášky Martina Mehofera a Karla Hanáka se zaměřením na novinky a směry v problematice zimního řezu. V rámci občerstvení je zajištěna také degustace vín, moravská zabíjačka a pekařské speciality.

Kromě hlavní výhry, zlatých vinohradnických nůžek od partnera soutěže Bahco, jsou pro ty nejlepší připraveny i další hodnotné ceny nebo zapůjčení vozu Ford na jeden týden. Dalšími partnery akce jsou firmy Kubota, Intris, Eika a La Lorraine.

Program bude zahájen v 8,30, kdy budou soutěžící seznámeni s pravidly a přesunou se do vinohradu. Samotná soutěž započne v 9 hodin, nejprve v kategorii Elite, následována Juniory.  Blok odborných přednášek přijde na řadu od 10 hodin. Ve 13 hodin budou vyhlášeni a odměněni vítězové soutěže v obou kategoriích.

Soutěž se koná za podpory Jihomoravského kraje a města Valtice. Přihlášky je možné zasílat na marketing@vinarskepotreby_cz, další informace jsou k dispozici na www.vinarskepotreby.cz.


Kontakt po média:
Ing. Kateřina Martykánová
PR manager
Tel. +420 602 576 870
E-mail: martykanova@locomotion_cz


Mgr. Renata Hlavačková
PR manager
Marketing manager
Tel. +420 774 576 923
E-mail: marketing@vinarskepotreby_cz

 

__ez_r__vy.JPG